Успенський собор, Канів

4069

Координати: 49.7522838, 31.4597476
Тип місця: Релігійне
Вхід: Безкоштовний
Успенський собор, Канів Успенський собор, Канів Успенський собор, Канів Успенський собор, Канів Успенський собор, Канів
Успенський собор величаво стоїть на одному з мальовничих схилах Дніпра мало не з початку існування маленького, та досить старого міста, Канева. Побудована ще у 1144 році князем Київської Русі Всеволодом Ольговичем будівля була свідком багатьох історичних подій, про які зараз ми можемо прочитати лиш зі сторінок товстезних підручників. Лише ці фактори спокушають відвідати цю пам’ятку, не враховуючи просто приголомшливий краєвид, що розгортається перед очима відвідувачів.

Історія
Як вже згадувалось, собор був збудований у 1144 році, тож його можна віднести до київської архітектурної школи XII століття. Варто сказати, що таких споруд лишилося досить мало, так як більшість з них була зруйнована. Не минуло і півсторіччя після зведення храму, як Успенський собор вперше став прихистком для місцевих жителів у 1185 році під час подій, що описані у добре нам відомому «Слові о полку Ігоревім». Так, після невдалого походу князя Ігоря біля цієї будівлі готувалася оборона від війська, що завдавало купу неприємностей українській землі протягом декількох століть, а саме половців. Не варто забувати і про основне призначення храму: у 1587 році тут поховали козацького гетьмана Івана Підкову, що був жорстоко страчений у Львові. Останки козака були викрадені черкаськими братчиками, які привезли їх до Канева.
 
Якщо зазирнути до списку давньоруських архітектурних споруд домонгольського періоду, то можна побачити, що храм належить до споруд, що вціліли більш або менш фрагментарно. Чому сталося саме так? Річ у тім, що, коли храм вдруге став сховищем для міщан у вересні 1678 року, кримські татари та турки підпалили будівлю, всередині якої зачинилися канівці. Після цієї події Успенський собор близько сторіччя стояв зруйнованим. І лише у 1781 році історичну, релігійну, архітектурну та культурну пам’ятку часів Київської Русі почали відновлювати. Через 30 років після перших відновлювальних робіт будівля набула сучасного вигляду. Ім’я Тараса Шевченка також пов’язано з величним храмом, як і чи не кожна вуличка старого Канева. Домовина знаходилась в Успенському соборі дві доби перед перепохованням Кобзаря. Під час реставрації у 1966-1970 роках були знайдені староукраїнські елементи, що, певно, лишилися ще з часів Київської Русі.
 
Цікаві факти
Якщо ви завітаєте до Канева, ви у будь-якому разі згадаєте про величний Успенський собор, адже дзвіниця церкви, немов звертаючи на себе увагу, грайливо дзвонить кожної години, нагадуючи місцевим жителям час.
 
Як дістатися?
Громадським транспортом:
До Канева автобусом сполученням Київ-Канів/Черкаси-Канів/Миронівка-Канів. Від виходу з автовокзалу повернути направо та пройти 200 метрів до супермаркету «Маркет», а потім перейти дорогу до зупинки та автобусом №1 або №5 доїхати до кінцевої зупинки «площа Соборна». Після цього спускатися з гори допоки по ліву руку від Вас не з'явиться сходи, які ведуть до собору.

На авто:
В Каневі вулицею Небесної сотні до останньої зупинки маршруту №1/№5. Потім спускатися з гори допоки по ліву руку від Вас не з'явиться сходи, які ведуть до собору.
 
Автор: Софія Сидоренко
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support