Музей Тараса Шевченка, Канів

7837

Координати: 49.731678, 31.5122867
Тип місця: Музеї
Вхід: Платний
Музей Тараса Шевченка, Канів Музей Тараса Шевченка, Канів Музей Тараса Шевченка, Канів
Канівський музей Тараса Шевченка розташований на крутих, лісистих схилах Канівських гір. Будівля, що побудована у стилі модерн, височіє поряд з могилою відомого на увесь світ поета та художника Тараса Шевченка. Музей входить до складу Шевченківського національного заповідника та зберігає понад 20 тисяч унікальних пам’яток, які детально розповідають історію тяжкого життя Кобзаря.
 
Створення
У 1925 році створюється Шевченківський національний заповідник, на території якого розташовується майбутній музей. Метою створення заповідника спочатку був захист навколишнього природнього середовища, а потім – шевченківських меморіальних місць. У 1928-29 роках відбувається упорядкування могили та прилеглої території. З'являється музей, який спочатку розташовувався лише у двох кімнатах. Влада хотіла перетворити територію Тарасової гори біля Канева в освітньо-культурний осередок. Одним з задумів було побудування будівлі, де будуть розташовані картини, оригінальні графічні твори поета, видання його збірки, що були опубліковані ще за життя Шевченка та інші захоплюючі пам’ятки.
 
У 1933 році проєкт музею, що був замовлений В.Кричевському та П.Костирку – українським архітекторам, був готовий, тому вже через 3 роки приміщення Національного музею-пам’ятника Т.Г.Шевченка (так його тоді називали) було завершене. На жаль, через мляве інвестування та ідеологічні переконання того часу зовнішнє та внутрішнє оформлення будівлі не було таким колоритним, як планувалось. Урочисте відкриття відбулося до 125-річчя з дня народження Кобзаря у 1939 році.
 
Реконструкція
Реконструкція музею – досить неоднозначне та контроверсійне питання. Вона тривала досить довго: з 2003 року до 2010. Спочатку планувалося відтворити початковий вигляд будівлі за планом Кричевського, тобто оформити її у стилі народних мотивів. Та згодом передумали та вирішили наблизити музей до «європейських стандартів». Після офіційного відкриття музею на День Незалежності, дизайн будівлі отримав шквал критики. Відгуки коливалися від «це неймовірно» до «краще б лишили те, що було».
 
Колекції та експонати музею
Музейна збірка почала формуватися ще з часів першого музею біля могили Шевченка «Тарасової світлиці». Деякі з експонатів подаровані досить відомими особистостями. Наприклад, Леся Українка вишила тематичного рушника, що звичайно зберігався у музеї. З 1939 року колекція значно збільшилася витворами скульптури, декоративного мистецтва, живопису, графіки. Важливе місце у колекції займають меморіальні речі, що привезли з Санкт-Петербурга після похованням Кобзаря: частинки з металевого вінка, червона китайка, віньєтка з домовини, рушники. На стінах та полицях музею також розташовані речі, які зображають вигляд Тарасової гори та могили поета на різних етапах історії.
 
Музейна збірка нині надзвичайно багата в порівнянні із збіркою «Тарасової світлиці», а саме близько 20 тис. експонатів. Недарма кажуть, що «краще один раз побачити, ніж сто разів почути». Тому приїжджайте, щоб насолодитись неймовірним пейзажем та відчути могутній вплив Кобзаря на історію України та українського народу в цілому.
 
Як доїхати?
Громадським транспортом:
До Канева автобусом сполученням Київ-Канів / Черкаси-Канів / Миронівка-Канів. Потім потрібно пройти пішки по вулиці Олега Кошового до кафе «Сніжинка». Далі двічі перейти дорогу до автобусної зупинки “площа Шевченка”. Потім автобусом №2 їхати до кінцевої зупинки. Далі підійматися сходами до могили Т.Г.Шевченка.
На авто:
В Каневі вулицею Шевченка їхати до останньої зупинки автобусу №2 (поруч є автомобільна стоянка). Потім підійматися сходами до могили Т.Г.Шевченка.
 
Автор: Софія Сидоренко
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support