findway_ukraine
Ви, мабуть, вже чули про проєкт #FINDWAY, над яким робота йде вже аж 6 років.. Як же час то летить! Але ми хочемо трошки детальніше розказати про його основну концепцію та проблематику..
 
1. Проблематика
Існує стереотип, що в Україні нема що подивитись та куди поїхати. Здебільшого люди чули про якісь стандартні туристичні місця, а про велику кількість різноманітних та унікальних місць якщо хтось і чув, то потім знайти актуальну інформацію (хоча б з координатами\мапою де цей об'єкт) в інтернеті доволі довгий і не завжди успішний процес.
 
Гейзери, надсекретні колись об'єкти, печери та рожеві озера, найбільший кар'єр в Україні чи кар'єр де затоплено два величезних крани, купа замків, піраміди, музей НЛО та залишки старовинних цивілізацій на території України — це лише манюююсенька частинка нашого потенціалу, як для внутрішнього туризму, та і для іноземних мандрівників.
 
Але для того, щоб знати куди кожен з нас може поїхати й чудово та активно провести час, було б класно мати єдиний сервіс — сайт з актуальною базою всіх найцікавіших об'єктів країни, для початку з основною інформацією та координатами (мапою) де цей об'єкт можна знайти. Ну і звісно зі зручно фільтрацією та декількома мовами, щоб і українці, і гості нашої країни могли побачити все різноманіття нашої батьківщини.
 
фото дуга координати чорнобильська зона 
2. Чому це важливо
По-перше — це наша культурна спадщина, це те що робить нас українцями, наша історія, різноманіття подій, місць та те, що формувало нас багато століть. Коли ми самі не знаємо нашої країни, ті культурні надбання які ми маємо — то тоді й нами можна маніпулювати, а культурну спадщину легше вкрасти\присвоїти\знищити. Та за всі роки незалежності так і не створено єдиного сервісу, бази місць з усіма цікавими об'єктами нашої країни, щоб кожен українець міг знайти що цікавого можна подивитись у Карпатських горах, цікавого знайти в степах півдня, яку культурну спадщину приховує полісся та зона відчуження, або що таке промисловий туризм.
 
По-друге — це величезна фінансова складова. Деякі країни заробляють мільярди доларів тільки на туризмі, а коли в країну приїжджають іноземці, це не тільки приток фінансів, а ще й додаткові можливості для співпраці. Щоб далеко не ходити, невелика країна Грузія заробила 2,2 млрд доларів, або 7,1% ВВП країни тільки за 9 місяців 2018 року.
 
По-третє — багато об'єктів знаходяться в дуже поганому стані. А все тому що ніхто про них не знає, нема інформації — нема проблеми. Дуже часто про об'єкти знають тільки місцеві, тож популяризація туризму та об'єктів може посприяти збереженню об'єктів культурної спадщини України.
 
що подивитись у слов'янську 
3. Рішення
Перший етап у розв'язання проблеми — це створення та збір єдиної бази всіх найцікавіших місць та маршрутів України.
Таке просте рішення дуууже масштабною проблеми України дозволить мандрівникам легко знаходити місця, будувати свої чи використовувати готові туристичні маршрути для подорожей. Як результат — простий та зручний сервіс для пошуку куди поїхати в Україні по інтересах та регіонах, з усією важливою інформацію декількома мовами. Над базою місць ми працюємо з 2014 року, а результати роботи можна побачити на find-way.com.ua :)
 
4. Бенефіціари
Мандрівники, прихильники активного відпочинку, фотографи та відеооператори, історики, художники та туристичні компанії — тобто всі, хто так чи інакше стикаються з пошуком об'єктів культурної спадщини або цікавих та гарних локацій. При чому це не тільки українці, а також всі англо- та російськомовні користувачі мережі інтернет, які цікавляться, планують чи вже відвідують нашу країну.
 нло в украине фото музей космоса харьков
 
5. Хто ще намагається вирішити проблему
В основному розкидану інформацію про цікаві місця країни можна знайти в соцмережах, статях та блогах, але все ж існує декілька схожих проектів з базою місць. Але основні проблеми, які зустрічаються в різних комбінаціях у схожих сайтів — це відсутність підтримки мобільних пристроїв, багатомовності, зручної фільтрації об'єктів, інтерактивної мапи, медіа матеріали дуже поганої якості та далеко не повна база місць. Часто ці сайти спрямовані більше на рекламу турів, аніж на пошук нових об'єктів культурної спадщини та зручність для мандрівників.
 
6. Партнерство
Ми відкриті до налагодження партнерства — прокат автомобілів\автосалони та мережі автозаправок, та інші організації, які можуть допомоги в проведенні експедиції та збору цікавих місць України.
 
Але саме ти можеш допомогти, та долучитись як волонтер, або будь-яким іншим способом — поїхати пофоткати об'єкт\обробити існуючи фотки, допомогти з перекладом на англійську, написати опис для об'єкта і так далі.
 
Деяка інформація про волонтерство є тут: https://find-way.com.ua/projects/volunteer, але всі ідеї пропозиції можна написати до нас на Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. або прямо в коментарі :)
 
 
Дякую, та гайда разом відкривати неймовірну Україну!!