Музей історії зброї, Запоріжжя Музей історії зброї, Запоріжжя Музей історії зброї, Запоріжжя Музей історії зброї, Запоріжжя Музей історії зброї, Запоріжжя Музей історії зброї, Запоріжжя Музей історії зброї, Запоріжжя Музей історії зброї, Запоріжжя Музей історії зброї, Запоріжжя Музей історії зброї, Запоріжжя Музей історії зброї, Запоріжжя Музей історії зброї, Запоріжжя Музей історії зброї, Запоріжжя

Україна - країна з багатою історією, сполучна ланка і витік багатьох західних і східних культур. Її земля пам'ятає скіфів і печенігів, амазонок Причорномор'я, Київську Русь і Монгольські орди. За її дорогам маршували війська Карла XII і Наполеона, вогненним смерчем пронісся Третій Рейх. Зберегти цю пам'ять, вдихнути життя в осколки минулих подій - таку місію беруть на себе музеї та одним з найцікавіших, унікальних зібрань став Музей Історії Зброї в місті Запоріжжя.

Засновник музею Віталій Григорович Шлайфер директор ТОВ «Діана 92» відкрив широкій публіці експозицію, зібрану ціною копіткої праці і багаторічних наукових досліджень, саме його приватна колекція лягла в основу музею. Зараз виставковий фонд налічує більше 4000 експонатів, охоплюючи часовий період від середнього палеоліту до середини XX століття.

Тут представлені чудові зразки середньовічної європейської зброї, що вражають ювелірною вишуканістю східні клинки, ритуальне та статусна зброя, з'єднало в собі глибокий духовний зміст і майстерність виконання. Окрему увагу приділено збірці, що відноситься до історії українського козацтва, музей так само володіє однією з найбільших на Україні колекцією булав. Холодна, вогнепальна зброя, військові обладунки - ілюструють етапи розвитку людства, адже історія зброї це не перерахування кривавих сутичок, а відображення виклику, боротьби та вдосконалення.

Пройшовши по музею можна побачити, як змінювалося ставлення до зброї під впливом цивілізації або провести цікаві паралелі, які зв'язали зразки різних часів і народів. Музей побудований за принципом історичної канви, структурований по регіонах, часовими періодами і національними ознаками. Більшість європейських музеїв взяли за основу міський арсенал середньовіччя. Яскравим прикладом такого підходу служить Львівський Арсенал. Це спочатку обмежувало часові рамки, адже гарнізон служив складом чинної зброї, і десь після XVII століття на його базі став формуватися музей, збагачуючи експозицію більш пізніми предметами і практично відсікаючи ранні періоди.

Хоча вік експоната не завжди має першорядне значення, історична, художня цінність, зв'язок з визначною подією або особистістю грають важливу роль і XVIII - XX століття так само можуть похвалитися унікальними колекційними зразками зброї.

Музей історії зброї працює щодня, з 9 до 18 год і знаходиться по адресу проспект Леніна, 189. Ціни на вхідні квитки досить демократичні: дитячий - 5 грн., Дорослий - 10 грн. У стільки ж обійдеться відео- та фотозйомка. А ось учасникам будь-яких бойових дій - вхід безкоштовно! Екскурсія ж обійдеться в 50 грн. Так що, будете на Хортиці, не забудьте відвідати і Музей історії зброї!

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support