Руїни ставки А. Гітлера "Вервольф"


Координати: 49.3064899, 28.4974194
Тип місця: Покинуті об'єкти, Цікаві та незвичайні місця
Руїни ставки А. Гітлера "Вервольф" Руїни ставки А. Гітлера "Вервольф" Руїни ставки А. Гітлера "Вервольф"

Вервольф - ставка Гітлера, яка призначалася для командування військовими діями на Східному фронті («Werwolf» з німецької мови перекладається, як «озброєний вовк», часом це назва перекладають, як «Werwolf» - вовк-перевертень) Ставка знаходиться в 8 кілометрах від Вінниці.

На перший погляд, ця територія виглядає, як звичайний лісовий масив із залізобетонними блоками. Це результат руйнувань німецькими військами на початку січня 1944 (за деякими даними це сталося наприкінці 1943 року), і продовжений радянськими органами держбезпеки пошук доказів і спростувань існування таємних лабораторій Рейху, завершений багаторічним забуттям. На початку Великої вітчизняної війни на цьому місці була побудована так звана ставка фюрера - Гітлера, де він бував особисто, аж до 1943 року аж 106 днів. Документальні свідчення стверджують, що таких ставок по всій Європі у нацистській Німеччині було 19, і всі вони перебували в досить цікавих з точки зору історії та енергетики местах.Поетому і Вінницька область для ставки була вибрана не випадково.

«Werwolf» - не єдина ставка Гітлера, але, мабуть, одна з найвідоміших, адже є припущення, що фюрер провів тут під час Другої світової війни більше всього часу. 

Copyright MAXXmarketing GmbH