Історико-культурний заповідник Буша (Парк скульптур та залишки фортеці) Історико-культурний заповідник Буша (Парк скульптур та залишки фортеці) Історико-культурний заповідник Буша (Парк скульптур та залишки фортеці) Історико-культурний заповідник Буша (Парк скульптур та залишки фортеці) Історико-культурний заповідник Буша (Парк скульптур та залишки фортеці) Історико-культурний заповідник Буша (Парк скульптур та залишки фортеці) Історико-культурний заповідник Буша (Парк скульптур та залишки фортеці) Історико-культурний заповідник Буша (Парк скульптур та залишки фортеці) Історико-культурний заповідник Буша (Парк скульптур та залишки фортеці) Історико-культурний заповідник Буша (Парк скульптур та залишки фортеці) Історико-культурний заповідник Буша (Парк скульптур та залишки фортеці) Історико-культурний заповідник Буша (Парк скульптур та залишки фортеці) Історико-культурний заповідник Буша (Парк скульптур та залишки фортеці) Історико-культурний заповідник Буша (Парк скульптур та залишки фортеці)

Серед міст і сіл України особливе місце займає Буша, село, яке розташовується в Ямпільському районі Вінницької області. Через свої чудесних видів, легендарна поетеса Леся Українка назвала його «красою України». Населений пункт буквально потопає в садах. Практично все, до чого ви торкаєтеся, є пам'яткою культури. Це живописне місце приваблює туристів у всі пори року. Унікальний ландшафт в поєднанні з чарівною первозданною природою змушують закохатися в місце з першого погляду.

Символом Буші та її візитною карткою стала кам'яна вежа. Буша ввійшла в історію України як одна із славних віх визвольної війни 1648-1654 років, яка проходила під керівництвом Богдана Хмельницького. На той час це було велике місто Брацлавщини з замками, підземними ходами та баштами. Одна з них зберегла ту епоху для нас і досі. Решта будівлі та підземні ходи під час визвольної війни в ході оборони міста були зруйновані і завалені.
У самому центрі села в хаті, корою близько 130 років, розташувався музей етнографії. Музей був відкритий не так давно в 2004 році. Експонатами є предмети побуту звичайних селян з навколишніх сіл. Тут ви можете подивитися на одяг і знаряддя праці наших предків, помилуватися на ікони та картини, які прикрашали їх будинки і в цілому оцінити інтер'єр традиційної української хати.

Також місці верхнього городища знаходиться старе козацьке кладовище ХVІІІ- XIX вв. з масивними кам'яними хрестами різноманітних форм.

Замок, а точніше башта замку 17 століття, є одним з найпопулярніших об'єктів на території заповідника. Ця вежа - частина старовинної оборонної системи, якою був оточений населений пункт. Побудована вона була з каменю, має прямокутну форму, на вершині знаходиться шатровий дах. Під вежею розташувався пороховий підвал.Бушанський замок був побудований гетьманом Замойским в XVI ст.. Фортифікація перебувала на південно-східному кордоні з Річчю Посполитою між двома річками Мурафою і Бушанка. Архітектором споруди був француз Гійом де Боплан. Фортеця налічувала 7 веж. Найвища з них досягала позначки в 40 метрів. За своєю історичної та культурної цінності цей замок не поступався самому популярному в Україні Кам'янець-Подільському. Замок оточували шість башт, в які можна було потрапляти через підземні проходи. Власники замку постійно змінювалися через зміни політичної влади і міжусобних воєн.


Історики стверджують, що в 1654 Замок потрапив в оточення польських військ, і після кровопролитних битв поляки все-таки проникли всередину, але були підірвані разом з більшою частиною самого замку. Тому Бушкінская вежа - це не тільки пам'ятник культури України, а й своєрідний меморіал пам'яті захисників замку. Єдина вціліла вежа стоїть на цьому місці донині. Правда, в 19 столітті вона була трохи перебудована і стала виконувати функції дзвіниці. Зараз будови знаходиться в задовільному технічному стані. Воно охороняється державою як пам'ятка історії.Зараз на території руїн замку знаходиться державний історико-культурний заповідник "Буша". На території замку відкрито павільйон трипільської культури, організована виставка сучасної скульптури.
Згідно з легендою якої замок захищала вдова сотника Завісного. Мар'яна підпалила порох в одному з пагорбів, знищивши весь замок із загарбниками. Незайманою залишилася тільки одна з веж, яку потім, в 1756 році, відреставрували і перетворили в дзвіницю.

Потужною енергетикою наповнюєшся, як тільки робиш перші кроки по Бушанської землі, а особливо, коли торкаєшся видатних пам'яток археології та архітектури - знаменитого Бушанського рельєфу. У 1883 році професор Антонович відкрив у Буші унікальний рельєф, створений в дохристиянські часи. Дерево без листя, півень, олень, людина навколішках і таємничий чотирикутник залишив на скелі древній художник. Дослідження цього об'єкта ведеться роками.

Століття невблаганно руйнують ці старовинні пам'ятки. З метою вберегти їх від подальшого руйнування в серпні 2000 року було створено Державний історико-культурний заповідник - єдиний заповідник у Вінницькій області.

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (2)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support