Вірменський собор, Львів Вірменський собор, Львів Вірменський собор, Львів Вірменський собор, Львів Вірменський собор, Львів Вірменський собор, Львів Вірменський собор, Львів Вірменський собор, Львів Вірменський собор, Львів Вірменський собор, Львів Вірменський собор, Львів Вірменський собор, Львів Вірменський собор, Львів Вірменський собор, Львів

У старій частині Львова розташувався Вірменський кафедральний собор, що є пам'яткою архітектури, культури та має багату історію. Цьому храму вже виповнилося 645 років, але удосконалення внутрішнього оздоблення продовжується і сьогодні.

Практично одночасно з утворенням Львова, на його землях з'явилася вірменська діаспора - сюди майстерних ремісників і щасливих торговців запросив засновник міста князь Данило Романович Галицький. Через сто років вона була найбагатшою і найвпливовішою у Львові. У 1363 році на Львівських землях, в нинішньому старому місті, з'явився Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії, підпорядковувався безпосередньо католікос всіх вірмен в Ечміадзині, духовному центрі вірмен усього світу.

Зодчим храму став майстер Сілезії Доре. Кожне покоління вірменської діаспори, з плином часу, вносило в архітектуру храму все нові і нові елементи. Однак в 1676 році, у Львові трапився велика пожежа, в результаті якого храм був майже повністю знищений. Відновлення храму тривало аж до 1726, і тоді була встановлена ​​статуя Святого Христофора. Він повинен був стати захисником храму.

Однак Святий Христофор не допоміг, і в 1773 році трагедія повторилася. Правда, на цей раз на відновлення пішло всього 6 років. Але саме воно внесло істотні зміни в зовнішній вигляд центральної будівлі та дзвіниці. У 1908 році, в процесі реставрації архітектор Ф. Мінчевскій поміняв вигляд фасаду храму, який виходить на Краківську вулицю. Він придбав псевдоготичний стиль.

За часів Радянської влади вірмено-католицьке архієпископство було ліквідовано, а разом з ним і закритий Собор. У наслідок, у ньому були по черзі то сховище картинної галереї Львова (нині Львівська галерея мистецтв), то - музею ім. Леніна. І тільки в 2000 році цей храм був переданий Вірмено-апостольської церкви. Перше богослужіння в храмі відбулося в січні 2001 року.

Вірменський собор складається з трьох невеликих двориків, пов'язаних між собою. Це Монастирський дворик, Христофоров дворик, Південний дворик. У середині, оточений трьома двориками, розташований сам собор. Всередині собору мозаїчний звід, створений руками Юзефа Мехоффера, стіни розписані майстром Яном Генріхом Розеном в 1925-1928 роках, причому багато фігури мозаїки відображають видатних мешканців міста цього періоду, у тому числі митрополита Андрея Шептицького.

Основною визначною пам'яткою, розташованої в Східному дворику, є колона коринфського ордера, яка присвячена Святому Христофору. У Центральному дворику розташована дерев'яна каплиця «Голгофа». Вона візуально продовжує скульптуру «Спаситель з хрестом». Своїми розмірами і розташуванням вона манить до себе туристів. Крім того, в цьому унікальному соборі після відходження Львова до Польщі були створені унікальні мозаїки і фрески, які відновлюються після повернення храму вірменської діаспори Львова.

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support