Костел і монастир Бернардинів, Львів Костел і монастир Бернардинів, Львів Костел і монастир Бернардинів, Львів Костел і монастир Бернардинів, Львів Костел і монастир Бернардинів, Львів Костел і монастир Бернардинів, Львів Костел і монастир Бернардинів, Львів Костел і монастир Бернардинів, Львів Костел і монастир Бернардинів, Львів Костел і монастир Бернардинів, Львів Костел і монастир Бернардинів, Львів Костел і монастир Бернардинів, Львів Костел і монастир Бернардинів, Львів Костел і монастир Бернардинів, Львів Костел і монастир Бернардинів, Львів Костел і монастир Бернардинів, Львів Костел і монастир Бернардинів, Львів Костел і монастир Бернардинів, Львів

Бернардинський монастир - пам'ятник архітектури 15 віку, що зберіг риси епохи і ввібрав в себе історії і таємниці минулого. Побачити цю пам'ятку Львова прагне кожен гість міста. Перша згадка про монастир відноситься до 1460 р, коли на цьому місці знаходилася невелика дерев'яна церковця. Пізніше тут почалося будівництво цілого комплексу з власною системою фортифікацій. На міському валі між Королівським бастіоном і Галицькими воротами з'явився потужний бастіон бернардинів. Це був укріплений монастир, оточений валом і ровом. У 17-18 віках будівлі з дерева були замінені на кам'яні.

У 1630 г на території комплексу з'явився костел Святого Андрія і будівля келій. Навколо монастиря були споруджені потужні кам'яні стіни, встановлені бійниці, побудована вежа з Глинянська брама. Оборонна система комплексу змогла витримати не одну жорстоку облогу.

Архітектор нижній частині костьольної базиліки - італієць Павло Римлянин. Після його смерті, в 1618 г, за справу береться швейцарський архітектор Амвросій Пріхильний. Задум його попередника здався йому занадто скромним. В результаті народжується новий план будівництва. Амвросій - автор складного щита-фронтону химерної форми. Сьогодні ця частина вважається головною цінністю архітектури монастиря. Третій ярус - робота вроцлавського архітектора Андреаса Бемена. Крім того, деякі історики наказують йому авторство 38-метрової вежі костелу, де встановлені в 1753 г годинник з боєм. Перше богослужіння відбулося 13 грудня 1611 г, в день Святого Андрія. Звідси і друга назва монастиря - церква Андрія.

Сучасний вигляд історико-архітектурної пам'ятки України

З оборонних споруд збереглася тільки Глинянська вежа (датується 1618 г) і східна частина укріплень. Костьольна базиліка - зразок італійського ренесансу. Будівля виконана з тесаного каменю у вигляді тринефної базиліки. Висота монастиря - 22 м, його довжина - близько 58 м. Фасад храму прикрашають скульптури святих Ордену бернардинів. У нішах другого поверху стоять статуї Божої Матері, апостолів Петра і Павла. Обробку фасаду завершує складна у виконанні, витончена вежа в стилі бароко.

Усередині храму можна побачити багаті розписи (кінець 18 ст.), Дерев'яні вівтарі (17 ст.), Мармурова підлога (18 ст.). Металеві двері монастиря - робота майстра 17 в.

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support