Луцький замок (Замок Любарта) Луцький замок (Замок Любарта) Луцький замок (Замок Любарта) Луцький замок (Замок Любарта) Луцький замок (Замок Любарта) Луцький замок (Замок Любарта) Луцький замок (Замок Любарта) Луцький замок (Замок Любарта) Луцький замок (Замок Любарта) Луцький замок (Замок Любарта) Луцький замок (Замок Любарта) Луцький замок (Замок Любарта) Луцький замок (Замок Любарта) Луцький замок (Замок Любарта) Луцький замок (Замок Любарта) Луцький замок (Замок Любарта) Луцький замок (Замок Любарта) Луцький замок (Замок Любарта) Луцький замок (Замок Любарта)
Ніхто не може достеменно сказати, скільки років замку, адже задовго до побудови мурованої твердині тут вже були дерев’яні укріплення, які називали дитинцем. Перебудови дитинця в цеглі ініціював князь Любарт Гедимінович. Саме тому замок часто називають замком Любарта. Роботи почалися в 1350-ті роки і тривали майже століття. На той час замок уже був резиденцією Великого князя Вітовта, який значно розбудував Луцьк.
 
За свою історію замок досить зрідка переживав військові дії. Одна з найзапекліших битв відбулася під час Луцької війни 1431 року, коли польське коронне військо оточило Луцьк. Оборонці замку у відчаї катапультували трупи тварин через мури, деморалізуючи ворога. Тоді поляки так і не змогли взяти Луцьк і відступили назад.
 
Сьогодні до В’їзної вежі підходять туристи з фотоапаратами, а колись міщани тут споглядали страти. Площа перед головною вежею замку з 16-го століття була основним місцем страт та оголошення королівських послань. Поруч, у дерев’яній вежі, допитували злочинців.
 
Замок зберігся майже у первісному вигляді, адже не використовувався для оборони ще з початку 17-го століття. Тут протікало спокійне життя королівських канцлерів, урядовців, суддів та духовенства. У 1863 році міські чиновники вирішили заробити на замку, продавши його на будівельний матеріал. Вони виставили стародавні мури на аукціон зі стартовою ціною всього 18 карбованців. На щастя, вже за рік київська комісія заборонила розбирати замок.
 
Луцький замок має і підземелля. Ймовірно, від них є хід в сторону католицького собору, розташованого за 100 метрів від замку. У 1960-х склепіння цього ходу провалилися, тож їх засипали в місці провалу. Вважають, що нерівності на Замковій площі підтверджують ці припущення.
 
Варто піднятися на В’їзну вежу Луцького замку, з даху якої відкривається чудовий вигляд на територію Луцька та на пам’ятки архітектури історико-культурного заповідника «Старий Луцьк».
Сьогодні в замку знаходиться кілька музейних експозицій. У Владичій вежі розташовується виставка дзвонів. Там зібрані кілька десятків дзвонів із України, Польщі, Австрії, Румунії, Росії. Найстарішому з них майже 400 років! На нижньому ярусі – виставка давньої в’язниці та замкової зброї. У колекції Музею книги є книги 17-20 століть, реконструйовані старовинні друкарські верстати. Художній музей розташовується в приміщенні колишньої повітової канцелярії. У підземеллі можна побачити фундаменти церкви Івана Богослова, виставку цегли та давнього кахелю.
 
Варто обійти замок зовні попід стінами, щоб побачити різноманітні написи різних століть, з давніми іменами людей, датами тощо. Якщо знайдете напис кінця 19 століття сестри Лесі Українки – респект.
Також варто відвідати замок і під час фестивалів. У стародавніх мурах регулярно відбуваються історичні, етнічні, джазові події. Найбільш видовищною є червнева «Ніч у Луцькому замку» - фестиваль середньовічної культури, який щороку збирає музикантів з різних країн, які грають старовинну музику, а іноді відтворюють її реставрованими інструментами різних століть. Фестиваль супроводжується вогняним шоу, ярмарком ремесел, дегустацією страв стародавньої кухні. У травні проходить джазовий фестиваль «Музичні діалоги», наприкінці серпня – «ArtJazzCooperation», на яких виступають українські музиканти та світові зірки. У серпні на День міста в замку організовують лицарські турніри та виставки народних майстрів, а також фестиваль сімейного дозвілля «Солом’яна птаха», який збирає флористів та ковалів з усієї України. Також замок є місцем виступу учасників міжнародного «Поліського літа з фольклором» - фестивалю, завдяки якому в Луцьку вже побували представники 50 країн світу усіх континентів. 
 
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support