Садиба Шарінского-Шахматова (Панський будинок К. Юзбаша), Олександрівськ Садиба Шарінского-Шахматова (Панський будинок К. Юзбаша), Олександрівськ Садиба Шарінского-Шахматова (Панський будинок К. Юзбаша), Олександрівськ Садиба Шарінского-Шахматова (Панський будинок К. Юзбаша), Олександрівськ Садиба Шарінского-Шахматова (Панський будинок К. Юзбаша), Олександрівськ Садиба Шарінского-Шахматова (Панський будинок К. Юзбаша), Олександрівськ Садиба Шарінского-Шахматова (Панський будинок К. Юзбаша), Олександрівськ Садиба Шарінского-Шахматова (Панський будинок К. Юзбаша), Олександрівськ Садиба Шарінского-Шахматова (Панський будинок К. Юзбаша), Олександрівськ

У Олександрівську, Луганська обл. я натрапила на досить таки загадкове місце, це покинута садиба Шарінского-Шахматова, назва мало кому відома, але це коштує того щоб відвідати дану місцевість.

Садиба Ширинского-Шахматова в Олександрівську закладена в 1772 році майором Бахмутського полку гусарів Костянтином Юзбашев, сербом за походженням, а трохи пізніше перейшла у повну власність його сина - А. Юзбаша. Після цього садибою володів князь Ширинський-Шахматов. А пізніше - поміщики Сомов, Рубенштейн, Еловайскій і Голубєв.

У радянський час на території садиби розташовувався табір для дітей під назвою «Чайка». Після громадянської війни в будинку знаходився районний комітет партії. А до 2006 року в палаці розташовувався туберкульозний діспанцер.

За відомими даними будівля мала первісний дерев'яний вигляд, але в швидше кілька разів перебудовувалася. До нашого часу зберігся двоповерховий кам'яний будинок, виконаний у стилі класицизму, і флігелі які з'єднані з ним колонадою. Так само в будівлі розташовані винні льохи. Територію садиби прикрашає Вознесенська церква, побудована в 1840 році. Будова обнесена огорожею з цегли з масивними воротами. З протилежного боку є підхід до річки Лугань.

У північній частині розташована площа з Вознесенської церквою, яка унікальна тим, що не було такого часу, коли б вона була закрита. Служби проводилися і під час війни 1812 року і під час революції 1917. На сьогоднішній день будівля садиби Ширинского-Шахматова є пам'яткою національного значення "Панська садиба", який розташований на земельній ділянці, розміром в 2,2 гектара в центрі міста Олександрівська.

Copyright MAXXmarketing GmbH