Незвичайне українське село Ковалівка, Київська область

30975

Координати: 49.9833236, 30.0063443
Тип місця: Архітектура
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Облаштована
Офіційний сайт: https://www.kovalivka.info/
Доступність для людей з вадами руху: Частково
Цікавість: Загальна
Незвичайне українське село Ковалівка, Київська область Незвичайне українське село Ковалівка, Київська область Незвичайне українське село Ковалівка, Київська область Незвичайне українське село Ковалівка, Київська область Незвичайне українське село Ковалівка, Київська область Незвичайне українське село Ковалівка, Київська область Незвичайне українське село Ковалівка, Київська область
Село Ковалівку, що на березі річки Кам’янка біля Києва, називають селом мрії, сучасним європейським містечком та українською Швейцарією. Його історія почалася з 1501 року з будинку коваля Мини Назаренко, чия професія і дала назву селу.

Новий етап у житті Ковалівки почався на початку 90х років 20 століття з появою агрофірми “Світанок”. ЇЇ засновникам, власне, і завдячує село сучасною інфраструктурою та славою. Кажуть, що меценатів надихнули британські села.

Зараз у Ковалівці є сучасні магазини, ресторанний комплекс, піцерія, готель, гімназія, стадіон, льодовий стадіон, будинок культури.
 
У 1997 році у центрі поселення побудували Церкву Різдва Пресвятої Богородиці, поряд з якою знаходиться другий в Україні пам’ятник митрополиту Петру Могилі. У 2014 році звели ще одну церкву - Храм святої Татіани. Саме тут знаходиться “Іверська” ікона Божої Матері, привезена зі святої гори в Афоні.

Ще однією гордістю мешканців Ковалівки є “годинник вічності”, зроблений з рослин і квітів. Кажуть, що знаходиться він на місці будинку першого жителя села.

Улюбленими локаціями для прогулянок населення є центральна площа з фонтанами та ландшафтний парк з озером, в якому живуть білі та чорні лебеді. За легендою, раніше тут проходив Чумацький Шлях. Одного разу на чумацькому возі була хвора татарка з лебедем. Коваль Мина вирішив забрати її до себе і виходити. Через кілька років пара одружилася. У пам’ять про цю історію через ставок побудували міст кохання.

Кілька років Ковалівку обирали для проведення етнофестивалю “Жнива”, який покликаний відродити хліборобські традиції. А ще “село мрії” славиться унікальною стравою “М’ясо по-Ковалівські”. Для неї беруть лише молочних телят спеціальної породи, яких розводять на місцевому господарстві “Світанок”.
 
Автор: Ірина Макуха
Artem, 05.09.2021
Офіційний сайт: https://www.kovalivka.info
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support