Національний музей історії України, Київ

4380

Координати: 50.4583886, 30.5161035
Тип місця: Музеї
Вхід: Платний
Парковка: Відсутня
Офіційний сайт: https://www.nmiu.com.ua/
Доступність для людей з вадами руху: Частково
Національний музей історії України, Київ Національний музей історії України, Київ Національний музей історії України, Київ Національний музей історії України, Київ Національний музей історії України, Київ Національний музей історії України, Київ Національний музей історії України, Київ
Історія
За свою історію існування музей неодноразово змінював свою назву і місцезнаходження. Заклад розпочав свою діяльність у серпні 1899 року як музей старожитності та мистецтв. Першою було відкрито археологічну виставку. Навесні 1917 року Микола Біляшівський розробив проєкт Національного українського музею, однак той, що нам відомий сьогодні з’явився ще після кількох переїздів та перейменувань. З відновленням незалежності України, в 1991 році, на базі державного історичного музею СРСР було створено Національний музей історії України. Фонди музею налічують понад 800 тисяч пам’яток історії та культури з найдавніших часів до сьогодення.
 
Експозиція
Експозиція Кам’яної доби відкриває музей і змальовує появу людей на території України. Сліди перших людей на наших землях науковці знайшли біля села Королеви, що на Закарпатті. У музеї представлені знаряддя праці цієї доби. Їх вік складно визначити, але науковці схиляються до цифри в мільйон років! Також у музеї є експонати, знайдені відомим археологом Вікентієм Хвойкою, зокрема бивень мамонта. У цей же час закладаються основи перших мов, з’являються більш різноманітні предмети побуту, релігії, починається розвиток мистецтва. Ці всі етапи розвитку людства закарбовані в музеї!
 
Далі йде зала Мідної та Бронзової доби. Трипільці, які жили на території України, залишили нам чимало загадок. Як свідчать дослідники, цей народ займався землеробством, тому у цій залі представлені зразки посудин, які використовували наші предки. Однозначно пояснити трипільську культуру неможливо до сьогодні. Трипільці залишали копії своїх будинків, зроблені з матеріалу типу глини, тому ми, завдяки таким зразка, що зберігаються у музеї, можемо уявити як виглядали їхні житла. Зокрема, відомо, що вікна в таких будинках були у формі кола, також популярністю користувалися печі. Трішки про Бронзову добу. Як кажуть історики, вони тривала з ІІІ по друге ІІ до н.е. Тоді з’явився перший створений людиною метал. Через вдосконалення знарядь праці, усе людське життя піднялося на новий рівень і це спричинило велике переселення народів.
 
Наступна зала присвячена грецьким містам-колоніям Північного Причорномор’я. Перші згадки про історію сучасної України залишили саме греки. Такими грецькими містами були нинішні території АР Крим та містечка Миколаївщини і Херсонщини. З речей того періоду в музеї зберігається величезний глек, який раніше використовувався в якості холодильника. Крім того, тут зберігається набір медичних інструментів, який свідчить про розвиток медицини навіть у ті давні часи.
 
Після експозиції про грецькі міста є експозиція, присвячена добі Залізного віку. Тоді на теренах нинішньої України виникло перше державне утворення - Велика Скіфія. У залі знаходяться більш сучасні види зброї. Цікавим є те, що цю зброю та інші предмети за традицією скіфів клали в труну, коли хоронили померлих, бо тоді люди вірили, що закінчення земного життя не означає його закінчення взагалі, тому в труну клали все, що могло б знадобитися людям у потойбічному житті. Під час археологічних розкопок було знайдено унікальний сервіз та залишки човна, що свідчить про те, що скіфи активно користувалися річками і для торгівлі, і для подорожей. Скіфи уявляли світ деревом, що демонструє бронзовий вершник з фігурою Бога Папая - керівника світу, а помічниками його є орли.
 
Наступна зала присвячена історії слов’ян. У музеї представлені речі Черняхівської археологічної культури. Унікальність глиняних виробів слов’ян - у способі виготовлення посудин. На той час, люди уже користувалися гончарним колом, тож все менше вдавалися до ручної ліпки. Крім того, у музеї зберігаються типові руські монети. Тоді увагу малюнкам приділяли найменше, а дуже цінувався саме матеріал, як правило, вони виготовлялись з срібла чи золота. Також на стелажах можна знайти монети часів Київської Русі, де вперше був зображений тризуб! Якщо товар коштував менше однієї монети, від неї відрубували частину спеціальними дощечками. Такі дощечки теж представлено в музеї. Саме від цієї активності пішла назва монети “рубль”.
 
Є ще виставки, присвячені історії формування України і зародження на її теренах християнства. Зразок тодішньої десятинної церкви, що нібито була збудована в 990-тих роках не зберігся, але приблизний ескіз в музеї є. Його можливо було розробити завдяки згадкам про візантійських архітекторів, які будували храм та іншим роботам, що дійшли до наших часів, виконаних у тому стилі. Один із найбільших експонатів - саркофаг одинадцятого століття, який був знайдений на території Києво-Печерської лаври.
 
У музеї віддали належне Козацькій добі - це вже XV століття. У залах музею розміщені портрети відомих особистостей, які сприяли розвитку українського козацтва, необхідні предмети зброї та елементи побуту. Картини музею змальовують події битв на острові Малої Хортиці, поділу України по Дніпру та інших знаменних дат, але це лише половина з того всього цікавого, що представлено в музеї. Тому, щоб не розповідати всіх секретів, запрошуємо самостійно прогулятися музеєм та побачити вищеописані та інші, не менш цікаві, експонати на власні очі.
 
Як дістатися?
Музей розташований за адресою вул. Володимирська 2 і працює щодня з 10:00 до 18:00. Квиток можна попередньо придбати на сайті, як і перевірити чи не змінився графік.
Приємних вам вражень!
 
Автор: Єлизавета Кравченко
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support