Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ Національний музей Чорнобиля, Київ
Кожна людина знає про трагедію, яка сталася в районі Прип'яті (Київська область) 26 квітня 1986 на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції. Ця трагедія стала катастрофічною для всього УРСР (нинішня Україна). Руйнування мали вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований, і в навколишнє середовище було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Аварія розцінюється як найбільша у своєму роді за всю історію атомної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Думаю, серед мандрівників є багато тих, хто би хотів побувати у такому загадковому і небезпечному місці, як Прип'ять, подивитися як виглядає реактор в наш час, прогулятися по порожньому, безлюдному місту, вшанувати пам'ять загиблим. Однак, для тих у кого немає можливості подивитися страху в очі пропоную альтернативний і безпечний варіант, музей Чорнобиля, який розташований в м. Києві.

Історія
Музей був відкритий 26 квітня 1992, відкриття було створено до п'ятої річниці аварії. У музеї зібрано більше 7 тисячі експонатів, які розповідають нам про події тієї нищівної дати. До них відносяться фотографії загиблих ліквідаторів, засекречені в той час документи і навіть речі загиблих ліквідаторів і звичайних людей, які надалі були евакуйовані з міста. Музей обладнаний в тематиці катастрофи, у вигляді так званої зони відчуження. На вході в музей відвідувачів зустрічає слоган: «Est dolendi modus, non est timendi», що в перекладі з латинської означає «Є межа у печалі, але немає її у тривозі». Далі ви побачите шлагбаум з тривожними, миготливими вогнями, які попереджають відвідувачів про вхід в небезпечну зону. Над головами видніються вивіски з назвами 76 міст і сіл, які були евакуйовані і припинили свою діяльність та існування в наслідок аварії. На дорозі Вас зустрічає вирвана з коренем яблуня – символ біблійного дерева життя.

Експозиція музею
«Чорнобильська дорога» веде до першого залу, де на відвідувачів чекає іконостас. Під покровом іконостаса замість купелі гойдається поліський човен - символ Ноєва ковчега, а в ньому дитячі іграшки, залишені відвідувачами музею. Поруч з іконостасом стоять 3 фігури ліквідаторів у захисних костюмах і респіраторах. Над іконостасом розпростерли свої крила два ангели: білий і чорний, добро і зло. Під крилами білого ангела, ніби під його захистом - портрети дітей, що народилися після катастрофи, на крилах чорного - фотографії з новітньої історії останніх 70 років. Стеля залу виконана у вигляді символічної карти світу, на якій тривожними вогниками блимають атомні електростанції, розташовані на всіх континентах Землі. На стінах залу - виставка соціальних плакатів присвячених ядерній тематиці.
 
Музей надає до Вашої уваги відео та аудіо матеріали про причини і наслідки аварії, макет блоку електростанції, який знаходиться в робочому стані. Також в експозиції Національного музею Чорнобиля представлена електронна книга пам'яті, яка допомагає отримати інформацію про ліквідаторів-героях; ви дізнаєтесь які завдання вони виконували, щоб ліквідувати аварію і які дози опромінення отримали. В музеї Ви побачите відображені епізоди життя чорнобильської зони після аварії, що відображають людські долі, в яких переплелися подвиг і біль, відвага і сльози.
 
Національний музей Чорнобиля був створений для того, щоб переосмислити і розібратися в причинах і наслідках цієї найбільшої за всю історію людства проблеми. Експозиції музею не залишать жодного байдужим, сильні емоції гарантовані.

Як дістатись?
Станція метро "Контрактова площа".

Автор: Даніела Глезіна
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support