Свято-Миколаївський храм, Люботин

7755

Координати: 49.9178375, 35.9489393
Тип місця: Пам'ятники\Пам'ятки, Релігійне
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Так
Свято-Миколаївський храм, Люботин Свято-Миколаївський храм, Люботин Свято-Миколаївський храм, Люботин Свято-Миколаївський храм, Люботин Свято-Миколаївський храм, Люботин Свято-Миколаївський храм, Люботин
Далекий 1843р. Це дата побудови церкви святого Миколая або як її ще називають Свято-Миколаївський храм.

Насправді історія цього храму почалася, коли поселення поблизу Люботина відсвяткувало сторічний ювілей свого існування. Змінювалися епохи, роки, покоління поміщиків, але власного храму у Гиївці так і не було, хоча населення селища на той час вже стрімко йшло до семи сотен чоловік. Людям доводилося ходити до храму у сусіднє село, яке має назву Ржавець.
 
У 1770 році на земельній ділянці, яку виділили господарі поселення, спільними зусиллями місцевих жителів був побудований перший дерев’яний храм на березі мальовничого ставка, який було названо Миколаївським.
У 1833 році над храмом почали згущуватися хмари — під час експертизи було виявлено, що храм знаходиться в аварійному стані і будь-якої миті може обвалитися через халатність ведення будівельних робіт. З причини небезпеки обвалення було прийнято рішення про розбір новозбудованої культової споруди і зведення його заново за тим же фасадом. І ось нарешті у 1843 році відбувається освячення новозбудованого Миколаївського храму в селищі Гиївка, що під Люботином.
Під час війни 1941-1943 років святиня в Гиївці виконувала незавидну роль військового опорного пункту німецьких військ за що поплатилася пошкодженою дзвіницею, де розташовувався спостережний пункт.У 1995 році була почалося поступове відродження унікальної пам’ятки архітектури, виконаного в домінуючому стилі класицизму з великою кількістю архітектурних елементів.
 
Як дістатися:
- громадським транспортом з Харкова (ст.м «Холодна Гора», автобусом №1502 до кінцевої зупинки, маршрут курсує з 6.00 з інтервалом руху 30-60 хвилин, а потім до Гиївки пішки.
- приміською електричкою Харків-Пас. - Огульці, Харків-Пас. - Люботин, Харків - Левада - Мерчик, Харків - Левада - Люботин, Харків-Балашівський - Огульці, Харків-Балашівський - Мерчик, Харків-Балашівський - Люботин згідно із залізничним розкладом, а далі пішки до Гиївки.
 

Координати

Автор: Наталія Грибан

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (6)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support