Парк та літературно-меморіальний музей філософа Григорія Сковороди, Сковородинівка сковородинівка Цікаві місця України харківська область сковородинівка Цікаві місця України харківська область сковородинівка Цікаві місця України харківська область сковородинівка Цікаві місця України харківська область сковородинівка Цікаві місця України харківська область сковородинівка Цікаві місця України харківська область сковородинівка Цікаві місця України харківська область сковородинівка Цікаві місця України харківська область сковородинівка Цікаві місця України харківська область Парк та літературно-меморіальний музей філософа Григорія Сковороди, Сковородинівка Парк та літературно-меморіальний музей філософа Григорія Сковороди, Сковородинівка Парк та літературно-меморіальний музей філософа Григорія Сковороди, Сковородинівка Парк та літературно-меморіальний музей філософа Григорія Сковороди, Сковородинівка Парк та літературно-меморіальний музей філософа Григорія Сковороди, Сковородинівка Парк та літературно-меморіальний музей філософа Григорія Сковороди, Сковородинівка Парк та літературно-меморіальний музей філософа Григорія Сковороди, Сковородинівка Парк та літературно-меморіальний музей філософа Григорія Сковороди, Сковородинівка Парк та літературно-меморіальний музей філософа Григорія Сковороди, Сковородинівка Парк та літературно-меморіальний музей філософа Григорія Сковороди, Сковородинівка

У селі Сковородинівка знаходиться один з найвідоміших музеїв Харківської області – музей Г.С. Сковороди. У другій половині XVIII століття в селі було розпочато закладання парку та будівництво садибного будинку, в якому якраз незадовго до своєї смерті і оселився Г.С. Сковорода – видатний український просвітитель, філософ і поет XVIII століття. Музей було відкрито в 1922 році. В «Національному літературно-меморіальному музеї Г. С. Сковороди» експонуються книги, картини, предмети українського побуту, які яскраво передають дух того часу. Але головне місце посідає експозиція, присвячена саме життю Григорія Савича, його поетичній і педагогічній спадщині.

Сковородинівський заповідник прекрасний у будь-який час року, але особливо він привабливий в травні, коли цей тихий куточок оживляє традиційний сковородинівський ярмарок.

Світлий одноповерховий будинок, побудований в класичному стилі, стоїть на невеликому пагорбі. Одна з його кімнат - меморіальна. Тут відтворено обстановку, що оточувала Г. С. Сковороду в останні роки його життя: старовинне бюро, на якому лежать рукописи, книги, гусяче пір'я; ліжко, укрита домотканим рядном; скриню; на стіні - селянська свитка.

Три зали музею знайомлять відвідувачів з життям і творчістю видатного філософа і поета, з оточувала його атмосферою. Серед експонатів - діорама с. Чорнухи на Полтавщині, де народився Г. С. Сковорода, фотографії та малюнки місць, пов'язаних з його життям, портрети друзів і сучасників. Книги, одяг, предмети побуту ХVIII ст. дозволяють відчути колорит епохи. Є й унікальні експонати - годинник з дарчим написом Сковороди і скрипка, на якій він грав.

Будинок-музей оточує старовинний парк, прогулявшись по алеях якого можна спуститися до ставка.

На березі ставка стоїть сімсотрічний дуб. Пошкоджений в роки Великої Вітчизняної війни дуб усох. Зараз він обнесений металевою решіткою з підписом: «Дуб-велетень, під яким любив працювати Г. Сковорода». Поруч з деревом встановлена гранітна брила, на якій викарбовано погрудне зображення Г. Сковороди (скульптори - Д. Сова та Л. Жуковська).

Тут же неподалік біля с.Бабаї розташований гідрологічний пам'ятник природи місцевого значення, відомий як «Холодна сковородинівська криниця». Згідно з легендою, мандрівний філософ сам розкопав це джерело.

У 1960 р поруч з джерелом в Бабаях була встановлена меморіальна дошка, яка вказує, що джерело є пам'яткою історії та культури.

Translation: Daniella Glezina 

Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support