хотинська фортеця на дністрі Цікаві місця України кам’янець-подільський хотинська фортеця на дністрі Цікаві місця України кам’янець-подільський Хотинська Фортеця на Дністрі Хотинська Фортеця на Дністрі Хотинська Фортеця на Дністрі Хотинська Фортеця на Дністрі Хотинська Фортеця на Дністрі Хотинська Фортеця на Дністрі

Хотин – місто з понад тисячолітньою історією, розташоване на правому березі Дністра на межі Чернівецької та Хмельницької областей. Головне, заради чого їдуть у Хотин, – фортеця. Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця» і є тим дивом, яке входить до списку «7 чудес України». Фортеця з’явилася на березі Дністра ще в Х столітті. Тоді вона була лише оборонним фортом – земляним валом з дерев’яними стінами. Перша кам’яна фортеця, яку звели у XIII столітті, була невеличкою і за віки свого існування часто перебудовувалася та розширювалася. Саме тут у 1621 році відбулася знаменита Хотинська битва, коли силами українців та поляків була розгромлена турецька армія, яка була мало не втричі більшою за чисельністю. Вирішальну роль у бою мало козацьке військо під проводом Петра Сагайдачного, тож стає зрозумілим, чому на території заповідника стоїть пам’ятник цьому гетьману.

Найкраща пора для поїздки в Хотин – весна чи літо. Ранньою весною тут не дуже людно. Можна спокійно оглянути всю територію фортеці, відвідати музей знарядь для тортур, вийти стежкою на скелястий берег і сфотографувати все, що заманеться, не переймаючись, що якийсь нефотогенічний турист зіпсує кадр. Але як тільки пригріє сонце – місто наповнюється туристами, поціновувачами історії та гарної музики. Адже літо – це час фестивалів, а  в Хотині їх купа!

Найголовніше, що варто привезти з собою з Хотина, – враження та спогади. Так на території Хотинської фортеці зняли понад 50 фільмів, серед яких «Д’Артаньян і три мушкетери», «Стріли Робін Гуда», «Захар Беркут», «Тарас Бульба» з Богданом Ступкою в головній ролі (саме в Хотинській фортеці знімали сцену страти). Тож не забудьте зробити якомога більше гарних світлин!

Найближча залізнична станція – Кам’янець-Подільський, розташована на відстані 25 км. Тож добиратися доведеться своїм транспортом, автостопом чи автобусом. До Хотина регулярно прямують маршрутки з Кам’янця-Подільського та Чернівців:

   - адреса автовокзалу в Кам’янці-Подільському: вул. Князів Коріатовичів, 19; телефон: (03849) 31-2-51 (якщо їхати з Кам’янця, то треба просити водія, аби зупинив біля фортеці. Тоді від місця висадки доведеться пройти пішки ще два-три кілометри);
   - адреса автовокзалу в Чернівцях: вул. Головна, 219; телефон: (03722) 4-16-35, 4-16-30 (дістатися можна тролейбусами № 3 та № 6, перший із яких їде повз залізничний вокзал).

(Джерело: http://studway.com.ua/fortecya-na-dnistri/)

Copyright MAXXmarketing GmbH