Хотинська Фортеця, Хотин

13455

Координати: 48.5213799, 26.4973927
Тип місця: Мальовнича природа, Архітектура, Замки\Садиби\Фортеці
Вхід: Платний
Парковка: Облаштована
Офіційний сайт: http://www.hottur.org.ua
Доступність для людей з вадами руху: Частково
Цікавість: Потрібно побачити
Рік: 1250
Цікаві місця України чернівецька область хотинська фортеця на дністрі Цікаві місця України чернівецька область хотинська фортеця на дністрі Цікаві місця України чернівецька область хотинська фортеця на дністрі Цікаві місця України чернівецька область хотинська фортеця на дністрі Цікаві місця України чернівецька область хотинська фортеця на дністрі Цікаві місця України чернівецька область хотинська фортеця на дністрі Цікаві місця України чернівецька область хотинська фортеця на дністрі Цікаві місця України чернівецька область хотинська фортеця на дністрі Хотинська Фортеця, Хотин

Хотин – місто з понад тисячолітньою історією, розташоване на правому березі Дністра на межі Чернівецької та Хмельницької областей. Головне, заради чого їдуть у Хотин, – фортеця. Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця» і є тим дивом, яке входить до списку «7 чудес України». Фортеця з’явилася на березі Дністра ще в Х столітті. Тоді вона була лише оборонним фортом – земляним валом з дерев’яними стінами. Перша кам’яна фортеця, яку звели у XIII столітті, була невеличкою і за віки свого існування часто перебудовувалася та розширювалася. Саме тут у 1621 році відбулася знаменита Хотинська битва, коли силами українців та поляків була розгромлена турецька армія, яка була мало не втричі більшою за чисельністю. Вирішальну роль у бою мало козацьке військо під проводом Петра Сагайдачного, тож стає зрозумілим, чому на території заповідника стоїть пам’ятник цьому гетьману.

Найкраща пора для поїздки в Хотин – весна чи літо. Ранньою весною тут не дуже людно. Можна спокійно оглянути всю територію фортеці, відвідати музей знарядь для тортур, вийти стежкою на скелястий берег і сфотографувати все, що заманеться, не переймаючись, що якийсь нефотогенічний турист зіпсує кадр. Але як тільки пригріє сонце – місто наповнюється туристами, поціновувачами історії та гарної музики. Адже літо – це час фестивалів, а  в Хотині їх купа!

Найголовніше, що варто привезти з собою з Хотина, – враження та спогади. Так на території Хотинської фортеці зняли понад 50 фільмів, серед яких «Д’Артаньян і три мушкетери», «Стріли Робін Гуда», «Захар Беркут», «Тарас Бульба» з Богданом Ступкою в головній ролі (саме в Хотинській фортеці знімали сцену страти). Тож не забудьте зробити якомога більше гарних світлин!

Найближча залізнична станція – Кам’янець-Подільський, розташована на відстані 25 км. Тож добиратися доведеться своїм транспортом, автостопом чи автобусом. До Хотина регулярно прямують маршрутки з Кам’янця-Подільського та Чернівців:

   - адреса автовокзалу в Кам’янці-Подільському: вул. Князів Коріатовичів, 19; телефон: (03849) 31-2-51 (якщо їхати з Кам’янця, то треба просити водія, аби зупинив біля фортеці. Тоді від місця висадки доведеться пройти пішки ще два-три кілометри);
   - адреса автовокзалу в Чернівцях: вул. Головна, 219; телефон: (03722) 4-16-35, 4-16-30 (дістатися можна тролейбусами № 3 та № 6, перший із яких їде повз залізничний вокзал).

(Джерело: http://studway.com.ua/fortecya-na-dnistri/)

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support