Дитяча залізниця, Запоріжжя

16376

Координати: 47.7909081, 35.1799124
Тип місця: Парки, Аеропорти\Вокзали\Порти
Вхід: Платний
Доступність для людей з вадами руху: Не облаштовано
Цікавість: Загальна
Дитяча залізниця, Запоріжжя Дитяча залізниця, Запоріжжя Дитяча залізниця, Запоріжжя Дитяча залізниця, Запоріжжя Дитяча залізниця, Запоріжжя

У 500 метрах від залізничного вокзалу «Запоріжжя-1» - пролягає вузькоколійна дитяча залізнична дорога, яка зустрічає гостей маленьким поїздом-експонатом, який дітлахи (постійно) намагаються розгойдувати. Тут розміщується зоопарк, акваріум, зимовий сад і тераріум. Працюють щодня. Таким чином, це цілий культурно-розважальний центр, розрахований переважно на дітей.

Залізниця цілком функціональна. По ній дійсно ходять маленькі поїзди. Пролягає вузькоколійка по плавням - мимо гребного каналу. Переважно, з вікон вагончиків відкривається вид на гущі тополь і сосен, а також на новобудови Південного мікрорайону («Піски»). До 2008-2011 років всі станції Донецької залізниці, крім центральної, не функціональні: деякі зруйновані, деякі знівечені місцевими вандалами. Поїзд зупинок не робить, катаючись по колу. Довжина - 9 км. Рейси здійснюються 8 разів на день (через кожні 45 хвилин: з 9.00. До 15.15., перерва з 12.00. До 13.00.) По неділях і на шкільні канікули.

Запорізька залізнична дорога - одна з наймолодших дитячих залізниць України і друга за довжиною на території колишнього СРСР. Навесні 2002 року, до 30-річчя запорізької залізничної дорога, була проведена реконструкція всієї дороги. У багатьох місцях був перекладений шлях, повністю замінені платформи на більшості зупиночних пунктів, відремонтовано станційні споруди. У тому ж році дорозі довелося розлучитися з тепловозом ТУ2-077, який відкривав рух по ній 30 років тому. Після його списання локомотивний парк Запорізької ДЗ становить два тепловози ТУ2 з електропередачею і один тепловоз ТУ7А з гідравлічною передачею. У 2004 році через несправність рейкових кіл і необхідності великих фінансових вкладень в їх перевірку і ремонт керівництво Донецької залізниці змушене було відмовитися від використання на перегоні напівавтоматичного блокування. Рух поїздів знову здійснюється по жезлам.

Ціна квитків:
Паровозик на ДЗ (Запоріжжя) квиток на поїзд - 10 грн. (Дорослим), 5 грн. (Дітям - до 12 років); квиток в зоокуточок - 10 грн. (Дорослим), 5 грн. (Дітям - до 12 років); білет в кожен із залів ДЗ (тераріум, акваріум, зимовий сад) - 10 грн. (Дорослим), 5 грн. (Дітям - до 12 років).
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support