Палац М.Г. Щербатової у Немирові Палац М.Г. Щербатової у Немирові Палац М.Г. Щербатової у Немирові Палац М.Г. Щербатової у Немирові Палац М.Г. Щербатової у Немирові Палац М.Г. Щербатової у Немирові

Перша письмова згадка про місто припадає на 1506 (в ярлику хана Менглі-Гірея). В епоху Речі Посполитої - місто Подільського воєводства. Місто славиться своїм спокоєм і прекрасними старовинними садами. Цю особливість підмітили польські магнати, які повально пристрастилися до відпочинку в Немирові. Деякі з них настільки не захотіли їхати, що набували тут землі. Першим власником міста був знаменитий Єремія Вишневецький, який називався українцями кривавим тираном, а поляками - захисником і мудрим правителем. Від його часів пам'ятників залишилося досить мало - велика частина палаців і парків була знищена під час повстання Северина Наливайка.

Потім землі перейшли у владу Юзефа Потоцького і його нащадків. Правління родини Потоцьких вважається золотим століттям Немирова - в цей період тут були побудовані найбільші архітектурні комплекси і розбиті затишні сади, в яких нині люблять відпочивати місцеві жителі.

А ще в часи російського правління традицію будівництва палаців у Немирові продовжили. Тут вже знаходився маєток княгині Щербатової-Строгановой, яка наказала побудувати маєток в класичному стилі і обнести його англійським геометричним парком. Ще під час Першої світової війни княгиня розмістила в палаці лазарет, і сама працювала в ньому медсестрою. Своє медичне призначення палац зберіг і донині - зараз у ньому розмістився санаторій.

Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support