Костел Пресвятої Трійці (Троїцький костел у Микулинцях) Костел Пресвятої Трійці (Троїцький костел у Микулинцях) Костел Пресвятої Трійці (Троїцький костел у Микулинцях) Костел Пресвятої Трійці (Троїцький костел у Микулинцях) Костел Пресвятої Трійці (Троїцький костел у Микулинцях) Костел Пресвятої Трійці (Троїцький костел у Микулинцях) Костел Пресвятої Трійці (Троїцький костел у Микулинцях) Костел Пресвятої Трійці (Троїцький костел у Микулинцях) Костел Пресвятої Трійці (Троїцький костел у Микулинцях) Костел Пресвятої Трійці (Троїцький костел у Микулинцях) Костел Пресвятої Трійці (Троїцький костел у Микулинцях) Костел Пресвятої Трійці (Троїцький костел у Микулинцях)
Мов у Різдвяну ніч, коли всі дітлахи очікують побачити першу зірку, що сповіщатиме про народження Христа микулинчани  дивляться в небо, щоб першим побачити сяйво купола славетного костелу.
 
Він перша зірка нічного неба і останнє сяйво морозного ранку . Костел є однією з найпрекрасніших пам'яток пізнього бароко Тернопільщини. На фасаді  гуляють євангелисти Іван Марко, Матвій, Лука. Апостоли Павло та Петро , що знаходяться на другому ярусі, керують зорями і сонцем, сповіщаючи жителям про настання ранку чи ночі. Святі Анна та Йоахим, що знаходяться на третьому ярусі - найвище, читають Святе Письмо. А з балконів летять голуби! Їх настільки багато, що складається враження, немов би десь там, наречені випускають їх в честь свого весілля, використовуючи їх як листонош, щоб сповістити небу про зародження нової сім'ї. Між десятьма сніжно-білими колонами  грають у хованки трійко дверей, вони відкривають вхід до найсвятішого - до Царства Небесного. Увійшовши всередину чути холодом древнього каменю, у повітрі танцює запах свічок, звідусіль палають молитви, що прийшли сюди, ще з тих століть. Поміж довгих лав ходить Він. Він незвичайний - Його не можна описати за зовнішністю, про його характер не скажеш й слова, але від Нього хочеться співати. Він, немов запах... Його можна лише відчути тілом. Він - дух старовинного костелу. Кожен хто війде всередину відчуває Його присутність, він змушує серце гупати від радості, хочеться залишитись і насолодитися ним, немов водою, у найлютішу спеку. Стіни та каркас стелі, випромінюють білизну святості, позолочений вівтар тримає на собі двох ангелів-хранителів латинського надпису "Et Hi Tres Unum Sunt", що означає "І троє стали одним" .Чотири додаткових вівтарі завжди усіяні квітами, які старанно складають монахині, гордяться позолотою.

А почалася історія костелу в 1761 році коли Людвіга Потоцька  поклала перший камінь, керував будівництвом Август Мошинський. Троїцький костел побудований за зразком Дрезденського двірцевого костелу створеного славетним архітектором Джатано Чавареллі. Будівництво тривало 18 років і завершилось в 1779 році. Розповіді про масштаби будівництва гуляють до сих пір. Риштовка тягнулася до 500 м, з кожного села збирали яйці - головний атрибут міцного будівництва.
 
В 1927 році за ініціативою графині Юзефи Рей о. Яна Недзельського навчали дітей грамоти та співів. З балкону  долинали ноти органу, літали у повітрі, кружляли завірюхою та пестили вушка прихожан. З купола спускаються сходи-спіралі, що ведуть до велетнів-балконів. Сі балкони немов скляна куля ворожки - дає поглянути на світ іншими очима. Коли піднімаєшся  під хмари, на старезний кам'яний балкон, серце щемить від радості, перехоплює дух немов на вінчанні, коли возз'єднуєш долю з найулюбленішою людиною, і вже не можеш дочекатися цієї миті. Піднімаєшся старою драбиною, вдихаєш останній ковток повітря, перед чудом, і розплющуєш очі. В голові паморочиться - від радості. Напевне, бути найщасливішою людиною - це прокидатися у цьому білосніжному велетні, підніматися спіраллю кам'яних сходів і пити каву зустрічаючи туманний ранок.
 
Координати:  49.3999917, 25.6061804
Автор: Андріана Мрочок
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support