Собор Преображення Господнього, Кременець Собор Преображення Господнього, Кременець Собор Преображення Господнього, Кременець Собор Преображення Господнього, Кременець Собор Преображення Господнього, Кременець Собор Преображення Господнього, Кременець Собор Преображення Господнього, Кременець Собор Преображення Господнього, Кременець Собор Преображення Господнього, Кременець Собор Преображення Господнього, Кременець
Костел був збудований за проектом архітектора П. Гіжицького в 1731-1743 рр. За першим призначенням - це був костел для монахів єзуїтів, який був побудований орденом єзуїтів. Основну частину коштів на будівництво храму і прилеглих споруд надали князі Вишневецькі.
 
Перший православний Вищий учбовий заклад на території України - це Острозька Академія в Острозі Рівненської області, а Єзуїтський колегіум, нині Собор Преображення Господнього - Перший Католицький Вищий учбовий заклад України.
 
Після скасування Папою Римським Ордену, в 1773 році костел передали католицькій парафії. На той момент Кременець перейшов до складу Польщі. В 1830 році відбулося польське повстання і студенти колегіуму взяли в ньому активну участь, але коли повстання було придушене, цей учбовий заклад ліквідували. Після ліквідації, наукова база, бібліотека та навіть ботанічний сад було перевезено до Києва, а на її основі було засновано університет святого Князя Володимира, теперішній Київський національний університет ім. Т. Шевченка.
 
Після цього, 1836 року тут було розміщено православну Волинську духовну семінарію, яка була перенесена з міста Аннополя. З того моменту храм було передано православній церкві.
Після першої світової війни ця територія знову почала належати Польщі, яка відновила католицький костел та учбовий заклад. Під час другої світової війни костел знову був переданий православній церкві, яка зробила в ньому Православну Семінарію.
 
За радянської влади, певний час храм пустував, а потім тут було відкрито Педагогічний інститут, тир та спортзал. Лише після набуття Україною незалежності костел передали Українській православній церкві Київського патріархату та почали активно реставрувати.
 
Автор: Юрій Волошин
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support