Костел святого Антонія, Струсів Костел святого Антонія, Струсів Костел святого Антонія, Струсів Костел святого Антонія, Струсів Костел святого Антонія, Струсів Костел святого Антонія, Струсів Костел святого Антонія, Струсів Костел святого Антонія, Струсів

Якщо поглянути на хмари старовинного міста чи села, можна побачити його історію. Хмари сучасних міст красуються блискучими багатоповерхівками. Старовинні ж міста прикрашають шпилі і бані старезних будівель.

Небо села Струсів прикрашає гострий шпиль костелу святого Антонія. Він перший врізається в очі на сході сонця, і при місячному світлі височіє над деревами. Ховається серед осіннього листя у самому серці Струсова. Якщо поглянути на село, то складається враження що воно ховається у ярі, далеко від людського ока. І лиш дзвони, що звучать зі шпилю костелу, торкаються неба немов би спілкуються зі святими.

Колись, у далекому минулому, у старому селі був дерев'яний костел, але полум'я вогню нещадно знищило його. Натомість, із попелу постав кам’яний тришпилий Фенікс святого Антонія. Храм був збудований 1894 р завдяки Ю.Голуховському, який, на той час, був власником Струсова. Керував будівництвом Я. Лесик аж до 1903 року. Ось така, маленька історія теперішнього велетня.

Коли заходиш у будівлю через могутні дубові двері, які немов, були створені для велетня, відкривають новий світ. Стеля вкрита неймовірними арками, віконні вітражі малюють різноколірне освітлення, а балкон сумує без органу. Посередині статуя святого Антонія, на честь якого, названий костел. А по обох боках від вівтаря дерев'яні скульптури Ісуса та Богородиці - вони тут стоять від заснування костелу. І саме вони, немов би випромінюють любов і атмосферу того часу. Поодиноко стоять неймовірній картини, які чудом вціліли від радянських часів.

Костел святого Антонія - неймовірний Фенікс початку ХХ століття. У 1902 році цей храм було консекровано під титулом Матері Божої Святого Розарію, а в часи радянського союзу костел було перекваліфіковано на зерносховищну колгоспну комору.
Але і дотепер старезна шпиляста нео-готика таїть у собі щось примарне, незвідане, до якого хочеться наблизитися, а вітражна троянда над дверима-велетнями, як символ любові, вказує що тут живе добро.

 
Як дістатись!?
 
Координати: 49.3417094, 25.6193501
Автор: Андріана Мрочок
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support