Лабіринт Ночі, Марс

3823

Координати:
Місце розташування
Координати на Марсі: 6°22′, 258°49′
Лабіринт Ночі, Марс Лабіринт Ночі, Марс Лабіринт Ночі, Марс
Лабіринт Ночі найбільший лабіринт Марса. Це система пересічних каньйонів, яка простягається на 1200 км, поєднуючи долину Маринера з борознами Кларітас. Одне з небагатьох місць, де помітна вода.
 
Вранці над лабіринтом Ночі підіймається туман, що складається з кристаликів водяного льоду. Можливо, західні схили, як найхолодніші місця в цей час доби каньйонів, ввечері слугують пастками водяної пари, а вранці, нагріваючись, віддають цей пар. Піднімаючись і охолоджуючись, він конденсується в кристалики.
 
Коли Марс знаходиться поблизу перигелію, над лабіринтом Ночі й долинами Маринера з'являються високі (40-50 км) хмари. Східний вітер витягає їх уздовж екватора і зносить на захід, де вони поступово розмиваються.
 
Їх довжина досягає декількох сотень (до тисячі) кілометрів, а ширина - декількох десятків кілометрів. Складаються вони, судячи з умов в цих шарах атмосфери, теж з водяного льоду. Вони досить густі й відкидають на поверхню добре помітні тіні. Їх появу пояснюють тим, що нерівності рельєфу вносять збурення в повітряні потоки, спрямовуючи їх вгору. Там вони охолоджуються, а водяна пара що в них міститься конденсується.
Автор: Glib Skad

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support