Міст через Будацький лиман, Сергіївка

8875

Координати: 46.0074996, 30.3705454
Тип місця: Архітектура
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Так
Міст через Будацький лиман, Сергіївка Міст через Будацький лиман, Сергіївка Міст через Будацький лиман, Сергіївка Міст через Будацький лиман, Сергіївка Міст через Будацький лиман, Сергіївка Міст через Будацький лиман, Сергіївка Міст через Будацький лиман, Сергіївка Міст через Будацький лиман, Сергіївка Міст через Будацький лиман, Сергіївка Міст через Будацький лиман, Сергіївка
На чорноморському узбережжі України є чимало місць, створених природою для літнього відпочинку. Крім обладнаних цивільних пляжів з усіма зручностями зустрічаються також затишні малолюдні куточки, де можна одноосібно насолодитися теплим прибоєм, солоним запахом моря і безкрайньою блакиттю неба.

Таких місць біля смт Сергіївка Білгород-Дністровського району Одеської області - в достатку. І привабливою цю місцевість робить не тільки близькість моря. Унікальність цієї частини узбережжя - в ланцюжку лиманів, що простягається вздовж морського берега від Затоки до Вилково, відокремлений від моря вузькою піщаною косою шириною максимум 250 м.

Теплий м'який клімат і осадові породи, що вистилають дно лиманів, сприяли утворенню головного багатства регіону - мінеральних вод і лікувального мулового бруду. Вода за своїми властивостями не поступається відомим Куяльницькій та Миргородській і позитивно впливає на шлунково-кишковий тракт, а бруд, що має особливий склад, сприяє оздоровленню шкіри і опорно-рухового апарату. З кінця XIX століття на березі Шаболатського (нині Будацького) лиману на місці дачного селища утворилася одна з найбільших грязелікарень регіону, що склала конкуренцію Куяльницькому курорту і з часом стала селищем міського типу Сергіївка.

Тут і зараз діють численні дитячі літні табори, оздоровчі комплекси та невеликі готелі, які приймають відвідувачів будь-якого віку. Мілководний Будацький лиман із середньою глибиною близько метра, прогріваючись до 30°C в літній період, насичує повітря особливим «лиманним» запахом, що змішується з солоним морським бризом - неповторний аромат цих місць, здатний терапевтично впливати на органи дихання - ще одна приємна особливість цих місць.

Можливість подихати корисним повітрям буде в кожного, хто вирішить відвідати селище, та й з морським купанням вже півстоліття питань не виникає. Від Сергіївки до моря - всього нічого - кілометр лиману. Вирішенням питання став автомобільно-пішохідний міст, який з'єднав берег і піщану косу між лиманом і морем. Місцеві жителі міст так і називають - «кілометр здоров'я». Це єдиний безкоштовний спосіб дістатися до пляжу. Міст здали в експлуатацію в 1972 році, а у 2016 році він зазнав капітального ремонту.

По мосту курсує маленький електроавтобус, який підвезе стомлених літньою спекою відпочиваючих до пляжів. Тих, хто зважиться подолати «кілометр здоров'я» пішки, очікують 15 хвилин прогулянки над лиманом. Крізь прозору воду можна спостерігати дно лиману і зграйки риб - в цій частині лиман має низьку солоність через прісні підземні джерела. До того ж прогулянка стане хорошою підготовкою перед морським купанням. Також лиманом курсують кілька катерів - всі бажаючі за невеличку платню можуть дістатися пляжу з вітерцем. На косі біля мосту розташовуються облаштовані цивільні пляжі, де є душові, роздягальні і можна орендувати шезлонг. Трохи далі починаються стихійні пляжі, а за бажанням по косі можна дійти до селища Курортне – всього лише 8 кілометрів практично безлюдного і безперервного піщаного пляжу...

Сергіївка має вдале розташування. Крім моря і лиману, на околиці селища є старий занедбаний дендропарк, де ще збереглися нетипові для цих місць папороті і сосни Веймутова. Любителям закинутих будівель тут буде що подивитися - селищем розкидані будівлі готелів і пансіонатів, які давно закрилися і поступово занепадають.

Поблизу Сергіївки також є привабливі місця - фортеця Аккерман в Білгород-Дністровському приємно здивує вас краєвидами Дністровського лиману і турецькими сторінками історії краю, а екскурсії на винний завод Шабо відкриють шведські глави виноробного минулого причорноморського узбережжя. Але, все ж таки, почніть з «кілометру здоров'я» в Сергіївці - після виснажливої дороги морські купання відновлюють сили, які будуть так потрібні для нових відкриттів!

Як дістатися?
До Сергіївки можна приїхати на рейсовому автобусі з Одеси - маршрут №623 «Одеса - Сергіївка» регулярний, автобуси відправляються від автостанції «Привіз» біля залізничного вокзалу.
Також до Сергіївки можна дістатися на маршрутному таксі з Білгород-Дністровського, куди з Одеси ходять електрички і автобуси з того ж «Привозу».

Якщо раптом вам доведеться їхати з боку Ізмаїла, то зручніше і простіше за все дістатися до Білгород-Дністровського поїздом «Ізмаїл - Київ» або автобусом одного з регулярних маршрутів: «Ізмаїл - Білгород-Дністровський», «Ізмаїл - Чорноморськ» або «Ізмаїл - Одеса», а звідти вже до Сергіївки на маршрутці.
 
Автор: Олена Григор'єва
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support