Скелі Довбуша, Поляницький ландшафтний парк

5703

Координати: 49.0434873, 23.6827254
Тип місця: Мальовнича природа, Національний парк
Вхід: Безкоштовний
Скелі Довбуша, Поляницький ландшафтний парк Скелі Довбуша, Поляницький ландшафтний парк Скелі Довбуша, Поляницький ландшафтний парк Скелі Довбуша, Поляницький ландшафтний парк Скелі Довбуша, Поляницький ландшафтний парк
Дуже різноманітне, гарне, не надто складне за логістикою місце з багатою історією і варіантами відпочинку від скелелазіння до гастро-туру по стилізованим під колиби ресторанам.
 
Геологія
 
Гладкі округлі силуети скель Довбуша - результат роботи стародавнього моря, на дні якого близько 70 млн. років тому і зародилися ці скельні останці. Порода, з якої складаються скелі - ямненський піщаник, відносно м'який і придатний до обробки примітивними знаряддями.
Максимальна висота скель в групі - 80 метрів. Скелі розташовані в межах витягнутого із заходу на схід прямокутника шириною близько 200 м і довжиною в 1 км. Крім основної групи скель в лісі розкидано багато окремих останців, найбільший з них - Тюльпан, висотою 40 метрів.
 
Історія
 
Найдавніші знахідки тут датуються X-XVII ст. до н. е., коли на скелях Довбуша існувало язичницьке святилище-обсерваторія. Після поширення християнства тут з'явився печерний монастир, який пізніше перетворився на сторожову фортецю. Фортеця ця проіснувала аж до XVI ст. н. е., переживши безліч війн різного масштабу. Але і після цього печерне місто не було закинуто, тут знаходили притулок повстанські загони і партизани, в тому числі той самий Олекса Довбуш в 1743 році.
 
Тутешнє печерне містечко складається з трьох приміщень - одне явно було житловим, друге більш відкрите і велике - для худоби, а невелике третє - скоріш за все для зберігання речей домашнього вжитку і запасів їжі. За часів активного використання печер вони були обладнані дерев'яними прибудовами і меблями.
 
Про походження і історії скель складено безліч легенд - і про дівчину, що сховалася в них від татар, і про скарби в таємній печері між камінням, і про сина Данила Галицького Лева, пов'язуючи його з силуетом одного з каменів.
 
Що подивитися
 
В першу чергу самі скелі, печери та зроблені в камені ступені, якими можна піднятися на верхівку останця з прекрасним видом на гору Ключ та найближчі камені.
Спробувати протиснутися через "Чортову ущелину" або "Чистилище" - розлом в скелях, в найвужчому місці шириною 20-22 см, пройшовши крізь який за повір'ям очищаєшься від усіх гріхів. Тільки не забудьте повідомити друзям де вас шукати :)
 
Якщо є транспорт або досить вільного часу - можна відвідати водоспад Кам'янка в національному парку Сколівські Бескиди, спробувати ягідне вино на місцевому ринку та запастися сушеними білими грибами.
Територією комплексу проводяться кінні екскурсії на дуже колоритних конях в карпатській упряжі, прикрашеній косами та помпонами.
 
Скелі Довбуша - відмінне місце для фотосесії, особливо восени, коли жовте листя і зелена хвоя красиво відтіняють сірі громади скель. У ресторанах-колибах поблизу зі скелями можна скуштувати традиційні гуцульські страви за дуже демократичними цінами. Зупинитися можна в колибах біля початку екостежки або зняти житло в Бубнищі.

Активний відпочинок
 
Піша стежка від стоянки до скель - вже досить активний початок :)
 
Раджу йти саме стежкою, а не грунтовкою - вона набагато мальовничіша, можна помилуватися видами і подивитися на скелі шляхом.
Для скелелазів тут є 13 секторів з маршрутами категорій від 5c до 8b, деякі з них на 2 мотузки. Скелі тут специфічні, м'який піщаник після дощів може кришитися, повільно але впевнено підвищуючи категорію складності маршруту. Більшість маршрутів тут на тертя, після тренувань на стенді буде незвично.
 
Намети можна ставити прямо під скелями, найзатишніші місця - внизу біля скелі Австрійка, вони ж найближче до джерел. Також можна поставити намет біля скелі Голець - сюди можна заїхати з машиною. Біля основної групи скель теж можна зупинитися, але екскурсії та просто гуляючі люди можливо будуть заважати.
 
Незважаючи на велику кількість відвідувачів, місце для наметового відпочинку відмінно підходить - велика площа і буковий ліс приглушають голоси і розсіюють людей. Навіть біля основного комплексу досить забратися на верхівку каменю по сходах або відійти на 10-20 метрів - та м’яка лісова тиша огортає і налаштовує на медитативний лад. Може і не випадково язичники зробили тут капище, а сучасні езотерики вважають скелі місцем сили, в якому можна підзарядитися енергією.
 
Як дістатися
 
- на авто: по шосе "Київ-Чоп" від Сколе у бік Львову приблизно 12 км, за с. Верхнє Синьовидне повернути ліворуч та їхати через с. Труханів до с. Бубнище ще 10 км. На територію скельного комплексу в'їзд заборонений, можна залишити машину поруч зі шлагбаумом.
- інший варіант - зі Стрия поїхати через Моршин на Болехів, далі вздовж річки Сукіль (по вул. Євгена Коновальця) до с. Бубнище. У Болехові є вказівник на с. Бубнище і скелі Довбуша.
 
Громадським транспортом:
- з будь-якого міста автобусом до Болехова. Там краще запитати на автовокзалі що їде повз повороту на Бубнище. Від повороту пішки близько 3 км вгору.
- від з/д вокзалу у Львові ходять маршрутки до Труханового, звідти теж можна дійти грунтовкою до скель.
 
На екскурсійному автобусі можна приїхати прямо під скелі, але тоді доведеться купити і екскурсію :)
 
Автор: Ганна Чернишова
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support