Національний музей Шептицького ( 2й корпус), Львів

4415

Координати: 49.8331454, 24.0283227
Тип місця: Музеї
Вхід: Платний
Національний музей Шептицького ( 2й корпус), Львів Національний музей Шептицького ( 2й корпус), Львів Національний музей Шептицького ( 2й корпус), Львів Національний музей Шептицького ( 2й корпус), Львів
Національний музей ім. Андрея Шептицького у Львові зберігає величезну та цінну колекцію пам`яток українського мистецтва різних періодів його розвитку. Музей розташовується у декількох місцях: основний корпус — за адресою проспект Свободи, 20, а другий корпус — за адресою вулиця Драгоманова, 42 (колишня будівля палацу Дуніковських).
 
Історія
Одна з будівель, де розташований музей, по вулиці Драгоманова 42, колись була віллою професора Львівського університету Еміля Дуніковського. Це був один з найрозкішніших будинків Львова, побудований у 1897-1998 р.р. за проєктом архітектора Владислава Рауша. Вілла мала у своєму ансамблі елементи необароко та пізнього класицизму.
 
У 1911 році Дуніковський продав віллу митрополиту Андрею Шептицькому. Після цього у будівлі розташовувався Церковний музей, заснований 1905 року при митрополії на території Собору Св. Юра. На урочистому відкритті експозиції у 1913 році музей було передано Шептицьким у дар українському народу. На той час до музейного фонду входили стародруки, ікони, рукописи, етнографічні та археологічні матеріали із приватної колекції митрополита.
 
Особливості музею
Наприклад, гордістю музейного фонду є експонати середньовічного сакрального мистецтва XII-XVIII століть (ікони, рукописи, статуї святих). Крім пам`яток середньовічної доби, у музеї також можна побачити роботи періоду українського ренесансу та бароко, пам'ятки народного мистецтва, твори класиків української образотворчості (ХХ століття) К. Устияновича, Т. Копистинського, С. Васильківського, Ф. Красицького, А. Манастирського, І. Труша, О.Кульчицької. Тому ті, хто цікавиться українською культурою та її розвитком зможуть дізнатися багато нового.
 
Поціновувачі архітектури можуть насолодитися красою будівлі музею як ззовні, так і всередині, адже вона знаходиться в доброму стані. Також сам музей знаходиться в центрі міста, в історичній зоні, а тому у пішій доступності є можливість побачити багато інших пам`яток архітектури.
 
Як дістатися?
Громадським транспортом: з залізничного вокзалу або автостанції можна дістатися трамваєм №4 або №9. Якщо раптом ви заблукаєте або не знатимете дороги, то місцеві мешканці із радістю вам підкажуть правильний маршрут.
 
Автор: Іван Антонюк
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support