Залишки синагоги «Золота Роза», Львів

9799

Координати: 49.8413868, 24.0346742
Тип місця: Покинуті об'єкти
Вхід: Недоступний для відвідування
Парковка: Відсутня
Доступність для людей з вадами руху: Так
Залишки синагоги «Золота Роза», Львів Залишки синагоги «Золота Роза», Львів Залишки синагоги «Золота Роза», Львів Залишки синагоги «Золота Роза», Львів Залишки синагоги «Золота Роза», Львів Залишки синагоги «Золота Роза», Львів Залишки синагоги «Золота Роза», Львів Залишки синагоги «Золота Роза», Львів Залишки синагоги «Золота Роза», Львів

Золота Роза - це єврейська синагога, яка була сильно пошкоджена і практично знищена силами Німеччини під час Другої морової Війни. Будівля була виконана в стилі ренесанс і було справжньою гордістю громади, воно розташовувалося прямо посередині старого єврейського кварталу. В даний час останки будівлі знаходяться на вулиці, яка тепер носить назву Бляхарський.

Насправді "Золота Роза" - це народна назва, а сама синагога називалася «Турей Захав». Її будівля була побудована в 1582 році на кошти керівника єврейської громади. Примітно те, що синагога була побудована на місці колишнього публічного будинку, який потім розорився і був знищений, але споганену розпустою землю ніхто з місцевих жителів не хотів купувати, тому міська влада і віддала цю землю громаді, бажаючи образити таким чином її представників.

Це була вже друга львівська синагога, але на її побудову довго не було дозволу. Сам процес будівництва суворо контролювався, була навіть вказівка на рахунок того, що синагога не повинна виділятися на загальному вигляді міста, тому її потрібно було будувати не вище, ніж були деякі навколишні будинки. Довгий час тривали судові тяжби навколо території синагоги, яку раз у раз хотіли відсудити різні громадські та релігійні організації.

У 2001 році над синагогою знову нависла загроза, оскільки перед проведенням Євро-2012 міська влада вирішила провести зачистку старих пам'ятників і хотіли на місці синагоги побудувати готель Львова.

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support