Костел Святого Лазаря, Львів

2876

Координати: 49.8342423, 24.0206623
Тип місця: Релігійне
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Так
Костел Святого Лазаря, Львів Костел Святого Лазаря, Львів Костел Святого Лазаря, Львів
Рекомендуємо відвідати недільне богослужіння, адже воно відбувається в супроводі чоловічої хорової капели Дударик, Чудова акустика храму допомагає отримати насолоду співу багатоголосного хору.
 
Історія храму
Історія цього комплексу почалась у 1616 році, коли Марек Шарфенберґ-Остроґурський вирішив збудувати шпиталь св. Лазаря. Це були 2 дерев'яні будиночки й каплиця. Один для священника, другий — для хворих. Вже у 1634 році розпочалось будівництво вже мурованого костелу за проєктом Амвросія Прихильного, а, невдовзі, за проєктом Яна Томаша Юзефовича, за шпиталем розпочато будівництво укріплень. Вони збереглись і до сьогодення. Автентичні мури можна побачити зі сторони вул. Коперника. У 1847 році приміщення використовувалось як фабрики металевих виробів Й. Шумана.

В часи СРСР там була автошкола, приміщення було сильно пошкоджено. Згодом було проведено капітальний ремонт і вже у 1989 році храм і прилеглі шпитальні будинки передали львівській чоловічій хорові капелі «Дударик». Зараз діти і юнаки навчаються в обох приміщеннях, які є прилеглими до храму.
 
Архітектура
Архітектура костелу виявляє риси ренесансу, поєднані з відголосками готики корпуси шпиталю з двох боків прилягають до храму і утворюють комплекс будівель які є з'єднаними між собою. Храм — кам'яний, у формі прямокутного паралелепіпеда. На фасадах та вежах компонуються готичні стрілчасті вікна.
 
Якщо говорити про інтер'єр, то на жаль, все майно, не враховуючи органу і двох головних вівтарів, зникло, або було знищено під час Другої Світової війни. Орган на цей момент зберігається у Львівському музеї історії релігії. Унизу під мурами монастиря знаходиться старовинна криниця, оздоблена кам’яними левами 18 століття з щитами львівських патриціанських родин. На мурі шпиталю збереглися рельєфи з біблійними сценами про багатія і Лазаря, а також рідкісний сюжет, що зображує Бога-Отця з Ісусом на колінах.
 
Як дістатися?
Храм розташований на південь від історичного центру Львова, на вул. Коперника 27. З головної вулиці його важко помітити, бо він оточений мурами. Щоб попасти на територію потрібно знайти заїзд зі сторони вул. Грабовського.
- громадським транспортом: автобуси маршрутів № 21,24,42,43. Одразу ж біля воріт до храму є автобусна зупинка.
 
Автор: Тарас Бек
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support