Костел Єзуїтів (Храм Апостолів Петра і Павла), Львів

8820

Координати: 49.8414733, 24.0290335
Тип місця: Архітектура, Релігійне
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Офіційний сайт: https://petrapavla.org.ua/
Костел Єзуїтів (Храм Апостолів Петра і Павла), Львів Костел Єзуїтів (Храм Апостолів Петра і Павла), Львів Костел Єзуїтів (Храм Апостолів Петра і Павла), Львів Костел Єзуїтів (Храм Апостолів Петра і Павла), Львів Костел Єзуїтів (Храм Апостолів Петра і Павла), Львів Костел Єзуїтів (Храм Апостолів Петра і Павла), Львів Костел Єзуїтів (Храм Апостолів Петра і Павла), Львів Костел Єзуїтів (Храм Апостолів Петра і Павла), Львів Костел Єзуїтів (Храм Апостолів Петра і Павла), Львів

Костел єзуїтів є найбільшим культовою спорудою міста Львова. Колись він поміщав в себе відразу 5 тисяч віруючих. Костел єзуїтів - перша пам'ятки архітектури стилю бароко у Львові. Зараз знайти його можна на вулиці Театральній. Дана будівля була побудована в 1610-1630 рр, архітектором виступав Джакопо Бріано, хоча початковий автор проекту залишився невідомим. Багато десятків років храм знаходився на реконструкції, і тільки в 1740 році жителям Львова та відвідувачам міста випала можливість знову побувати всередині. Знову Костел єзуїтів став місцем частого богопоклоніння.

Реставрація проводилася в 1842, 1879 і 1896 роках. У 1896 році встановили статуї на першому ярусі, до цього часу інтер'єр не змінювався. Під час глобальної реконструкції в 1740 році бічні каплиці були замінені на нефи, а на стінах і склепіннях з'явилися фрескові розписи. Цим всім займалися художники Франциск і Себастьян Екштейн. Вони є батьком і сином, коли першого не стало, другий продовжив його роботу. На бічному вівтарі можна побачити неповторне скульптурне розп'яття, автором якого є Ян Пфістер. З півночі даної будівлі прибудований 3х-поверховий будинок - колись це була Єзуїтська колегія. У 1906 році в храмі відкрили фресковий розпис 18 століття.

В даний час костел є книгосховищем бібліотеки ім. В. Стефаника. У підземеллі можна потрапити разом з екскурсійною групою. Вхід в костел платний.

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support