Гасова лямпа, Львів

4043

Координати: 49.8431061, 24.0316245
Тип місця: Музеї, Незвичайний ресторан
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Відсутня
Доступність для людей з вадами руху: Частково
Гасова лямпа, Львів Гасова лямпа, Львів Гасова лямпа, Львів
Гасова Лямпа — це ресторан-музей у Львові, що знаходиться у самісінькому центрі Львова за адресою вулиця Вірменська 20. Працює заклад щодня з одинадцятої ранку до другої ночі.
 
Особливість
Що ж такого особливого в цьому ресторані? Річ у тім, що у 1853 у Львові два фармацевти Ян Зег та Ігнацій Лукасевич винайшли таку річ, як гасова лямпа. Цей винахід зробив їхнє життя в рази комфортнішим. Тож цей заклад присвячений лямпі та всьому, що з нею пов’язане. В ресторані налічується друга найбільша в Європі колекція гасових лямп - 528 екземплярів. Також є точна копія однієї з перших екземплярів. Також настільні лямпи Франца-Йосифа, Джузеппе Гарібальді й Миклухо-Маклая.
 
Що таке гасова лямпа?
Гасова лямпа - це світильник у якому світло утворюється внаслідок згоряння гасу. Такі світильники широко використовувались до появи електроенергії й навіть сьогодні використовуються в людей на дачах, заміських будинках.
 
Конструкція лямпи
Є декілька видів таких світильників, але найпростішою є ґнотова лямпа. Її складовими є ємкість для гасу, в нього опущена нижній шматок ґноту. Під час підпалу, ґнот вбирає в себе гас і таким чином продовжує горіти. Також є ще одна складова. Це спеціальний пристрій, що регулює довжину верхнього шматка ґноту і таким чином змінює яскравість світла. Зазвичай вогонь горить всередині скляного циліндра, який “утримує” світло. Інколи ще використовують дзеркальну пластинку для відбивання світла.
 
Як дістатись?
Від залізничного вокзалу до зупинки “Театр ляльок” на автобусі №29. Від зупинки потрібно повернути направо, пройти повз двох вулиць, та знову повернути направо.

Автор: Ксеня Золотухіна
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support