Фабрика повидла, Львів

4597

Координати: 49.8558766, 24.0457624
Тип місця: Покинуті об'єкти, Архітектура, Галерея\Виставкова зала
Вхід: Недоступний для відвідування
Парковка: Не облаштована
Офіційний сайт: http://hbce.com.ua/uk/art-center/
Доступність для людей з вадами руху: Так
Цікавість: Загальна
Фабрика повидла, Львів Фабрика повидла, Львів Фабрика повидла, Львів Фабрика повидла, Львів Фабрика повидла, Львів Фабрика повидла, Львів
Історія
На місці сучасної львівської фабрики повидла існував замок, який звели два століття тому, і через плин часу від нього нічого не залишилось у двадцять першому столітті. Цей район старого Львова жахав місцевих, а для туристів був невідомий, хоч і його від Оперного театру розділяли тридцять хвилин прогулянки. З 1862 і до початку Другої Світової війни там працював винзавод, але підприємство занепало і на цій території зробили гетто.
 
Відродження
Нове життя фабриці подарував історик з Австрії Гаральд Біндер, який її купив із наміром реставрувати і створити арт-центр “Фабрика Повидла”. Відтак, за років кропіткої праці намір мецената втілився в життя. Станом на 2020 рік – це один із найуспішніших прикладів ревіталізації історичної будівлі, а також єдиний об’єкт з-поза країн ЄС, який потрапив у фокус дослідження міжнародного проєкту Open Heritage. Фасади та загальний образ комплексу збережений. Проєкт цього простору був зроблений австрійським бюро таким чином, щоб зберегти будівлю і водночас додати їй сучасного вигляду.
 
Чому ж арт-центр має таку назву?
Все дуже просто - у радянські часи у цій закинутій будівлі виготовляли варення, і ініціаторам проєкту навіть вдалося віднайти марковані банки, в яких воно продавалось. Одну з них вони придбали у колекціонера з Білорусі, а іншу у бухгалтерки зі Львова, яка там працювала. Ці банки зберігаються в центрі і понині. Крім того, у цьому мистецькому просторі діяльність пов’язана з живописом - там організовуються виставки творів сучасних художників, а також проводяться музичні вечори.
 
Ось так непримітна аварійна будівля стала ще однією архітектурно-історичною родзинкою Львова, яку однозначно варто відвідати. Перш ніж вирушати до фабрики, перевірте її сайт, щоб дізнатися про найновіші експозиції. І якщо ви вирішите туди піти, ось адреса центру - вулиця Богдана Хмельницького, 124.
 
Автор: Єлизавета Кравченко
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support