Преображенський печерний монастир, Наугольне

7593

Координати: 49.529331, 38.0917025
Тип місця: Підземелля, Релігійне
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Не облаштовано
Цікавість: Загальна
Преображенський печерний монастир, Наугольне Преображенський печерний монастир, Наугольне Преображенський печерний монастир, Наугольне Преображенський печерний монастир, Наугольне Преображенський печерний монастир, Наугольне Преображенський печерний монастир, Наугольне Преображенський печерний монастир, Наугольне

Хотілося б вам представити цікаву споруду, а саме Преображенський монастир, який розташований біля села Наугольне на Луганщині. Дане місце є мало відомим сучасному мандрівникові. Унікальність печерного монастиря, архітектура якого не має аналогів у всій Східній Європі, підтвердили фахівці Інституту археології Національної Академії Наук України. До такого висновку прийшли вчені після ретельного вивчення взятих проб в печерах. Будувалися ці печери в кілька етапів. Самий ранній період - це сімнадцяте століття, а свіжі ходи в печерах зроблені на початку двадцятого століття.

Також, експерти Інституту археології підтвердили, що в історії створення Преображенського монастирсько-печерного комплексу (так спорудження офіційно позначено в дослідженні) простежуються два етапи: перший - об'єднання окремих приміщень в єдину галерею, їх додаткова обробка та перепланування (XIX- поч. XX століття) , другий - створення окремих жител ченців-пустельників, так званої «пустелі» (XVII-XVIII століття).

Крім того, вчені звернули особливу увагу на унікальні зображення, знайдені в підземній галереї, які просто необхідно зберегти: хрести, автографи ченців і інші цікаві християнські символи. Печера являють собою ходи вироблення вручну в горизонті верхньокрейдяних відкладень із загальною довжиною ходів близько 230 м і середньою висотою 2м.

Чи не розкопаний прохід був дуже вузькім - висотою до 0,7 м і довжиною 10 м - потрапити в печеру було складно. Зараз прохід розкопаний, печера названа Преображенським монастирем. У підземних галереях розрізняється трапезна кімната і приміщення церкви, є висічений вівтар. Тому беріть ліхтарики, свічки, і припаси їжі в руки і вперед, розслідувати незвідане по печерах в Преображенському монастирі. Адже в Україні безліч цікавих місць, які варто відвідати, закарбувати і розповісти про них всьому світу!

Успіху!

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support

Увага! Частина Донбасу окупована під час військової агресії російської федерації проти України!

Збройна агресія росії проти України з 2014 року призвела до втрат домівок та життів не тільки багатьох Українців, але і громадян інших країн та національностей.

Ми вважаємо неприпустимими та безглуздими будь-які військові дії проти будь-якої країни у 21 столітті, але на жаль керівництво російської федерації так не вважає, і тому багато незалежних країн, включно з Молдовою, Грузією та нашою батьківщиною потерпає від безглуздої агресії.

Тож допоки окуповані частини Донецької та Луганської областей не будуть демілітаризовані та повернені до складу України, включно з іншими територіями незалежних країн, ми наголошуємо користувачам нашого сайту про небезпечність відвідування окупованих росією територій, включно з Кримом.

Зараз на сайті представлені тільки туристичні об'єкти, які знаходяться на територіях підконтрольних Україні та розташованих далеко від зони бойових дій, тому завдяки Української армії відвідування цих об'єктів цілком безпечне.