Національний ботанічний сад Гришка, Київ

7338

Координати: 50.4150538, 30.556798
Тип місця: Мальовнича природа, Архітектура, Парки
Вхід: Платний
Парковка: Облаштована
Офіційний сайт: http://www.nbg.kiev.ua/
Доступність для людей з вадами руху: Так
Національний ботанічний сад Гришка, Київ Національний ботанічний сад Гришка, Київ Національний ботанічний сад Гришка, Київ Національний ботанічний сад Гришка, Київ Національний ботанічний сад Гришка, Київ Національний ботанічний сад Гришка, Київ Національний ботанічний сад Гришка, Київ Національний ботанічний сад Гришка, Київ Національний ботанічний сад Гришка, Київ Національний ботанічний сад Гришка, Київ Національний ботанічний сад Гришка, Київ Національний ботанічний сад Гришка, Київ
 У 1918 році було створено Українську академія наук (УАН). Ботанічний сад значився серед її установ. Один з президентів УАН - В.І. Липинський (відомий флорист, мандрівник та знавець ботанічних садів) розробив наукові основи, обгрунтував ідею створення, накреслив структуру, напрями діяльності та місце розташування. До речі, саме його було обрано першим президентом. Але в 1919 році розпочалась громадянська війна, тож питання залишилось невирішеним.
 
В 1935 році Академія Наук отримала ділянку землі площею 117 га в історичній частині Києва, відомий під назвою “Звіринець”. За літописами тут розташовувалась заміська резиденція київського князя, одного з наступників Ярослава Мудрого. Ще в князівські часи тут були мисливські угіддя і був заснований Видубицький монастир, а навколо нього містилися поселення.
На відведеній для саду території було побудовано теплиці й тимчасові оранжереї, в яких розмістили значну колекцію тропічних та субтропічних рослин, а також розсадники. До 1941 року було зібрано вже 1050 видів, сортів і форм рослин, а в оранжереях - понад 1 тис. видів тропічних і субтропічних рослин. Розпочалися експериментальні дослідження.
 
Під час тимчасової окупації Києва військами нацистської Німеччини більшість колекцій було втрачено. Відродження саду почалося після визволення Києва у 1944 році, для відвідування він був відкритий лише у 1964 році. Організовувались експедиції та наукові відрядження для накопичення і формування колекцій рослин. Також велись пошуки найбільш цінних і необхідних видів і форм рослин з різних куточків світу, їх розмноження та формування експозицій. 

Сьогодні на 132 га саду зібрано унікальну колекцію з 12 тис. видів, форм та сортів рослин із усіх куточків планети. Щовесни тисячі відвідувачів приваблює сюди найбільша в Україні колекція бузку. В оранжереях саду представлені унікальні колекції тропічних і субтропічних рослин, з-поміж яких одна з найбільших - колекція орхідей. У 1980 році орхідеї з колекцій Ботанічного саду вперше побували в космосі на борту орбітальної станції “Салют”.

У саду є три зони: наукова, де вхід для відвідувачів обмежений, науково-експозиційна, яку можна відвідувати, і господарська. На території створені ботаніко-географічні ділянки Карпати, Степи України, Полісся, Крим, Кавказ, Алтай і Західний Сибір, Середня Азія, Далекий Схід. Майже щороку з’являються нові ділянки. У 2012 році відкрили корейський сад. У його підготовці брали участь корейські спеціалісти. Також відкрилися ділянки тибетської культури, а також планується створити індонезійський сад.

Коли на травневі свята починає цвісти бузок, відвідують сад близька 150 тисяч людей. Цей період є проблематичним для працівників, бо дуже велике навантаження.

Як дістатись:
Від станції метро «Дружби народів» вулицею Бастіонною.
Вхід платний.
Автор: Ксенія Завірюха
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support