Музей народної архітектури та побуту Середньої Надніпрянщини, Переяслав-Хмельницький Музей народної архітектури та побуту Середньої Надніпрянщини, Переяслав-Хмельницький Музей народної архітектури та побуту Середньої Надніпрянщини, Переяслав-Хмельницький Музей народної архітектури та побуту Середньої Надніпрянщини, Переяслав-Хмельницький Музей народної архітектури та побуту Середньої Надніпрянщини, Переяслав-Хмельницький Музей народної архітектури та побуту Середньої Надніпрянщини, Переяслав-Хмельницький Музей народної архітектури та побуту Середньої Надніпрянщини, Переяслав-Хмельницький Музей народної архітектури та побуту Середньої Надніпрянщини, Переяслав-Хмельницький Музей народної архітектури та побуту Середньої Надніпрянщини, Переяслав-Хмельницький Музей народної архітектури та побуту Середньої Надніпрянщини, Переяслав-Хмельницький Музей народної архітектури та побуту Середньої Надніпрянщини, Переяслав-Хмельницький Музей народної архітектури та побуту Середньої Надніпрянщини, Переяслав-Хмельницький Музей народної архітектури та побуту Середньої Надніпрянщини, Переяслав-Хмельницький Музей народної архітектури та побуту Середньої Надніпрянщини, Переяслав-Хмельницький Музей народної архітектури та побуту Середньої Надніпрянщини, Переяслав-Хмельницький Музей народної архітектури та побуту Середньої Надніпрянщини, Переяслав-Хмельницький
 Музей народної архітектури та побуту середньої Наддніпрянщини у Переяслав-Хмельницькому є одним із трьох найбільших скансенів України. Скансен це етнографічний музей просто неба, тож є ще Шевченківський гай у Львові та Пирогове під Києвом.

За даними на Вікіпедії зараз на території музею знаходиться 185 об'єктів, з них 104 пам'ятки народної архітектури XVII—XIX ст., в тому числі 20 дворів з хатами та господарськими будівлями, 23 різноманітні робітні та майстерні, більш ніж 20 тисяч творів народного мистецтва, знарядь праці, речей побуту, зібраних в лісостеповій зоні України.

Будівництво музею у Переяслав-Хмельницькому почалось у 1964 році. Особливістю цього музею є те, що відтворені подвір’я сільських жителів різних професій. Є хата гончара, пасічника, мельника і т. д. Більшість із них є зачиненими для відвідувачів, але три на момент відвідування (2014 р.) були відкриті та мебльовані. Для порівняння, в Шевченківському гаї майже всі хати відкриті, а церкви - діючі (церков, до речі, дуже багато). Окрім подвір’їв представлені будівлі загального значення - церква, шинок.

Будівлі зібрані за досить довгий проміжок часу, починаючи від 11 ст. Що цікаво, вхід в те помешкання нижчий від нашого середньостатистичного зросту (наприклад, мені зі своїми 161 см доводилось пригинатись, щоб зайти), що дає підстави міркувати, що тодішні мешканці цих країв були невисокого зросту.

Подвір’я розташовані в історичній послідовності, + всі важливі для села будівлі зібрані в центрі. Вхід у музей є з двох сторін: з міста та з траси. Ми пройшовши і оглянувши його. пройшли наскрізь в місто, а потім через нього ж і поверталися назад на трасу, щоб поїхати далі уКанів.

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support