Національний банк України, Київ

2988

Координати: 50.4470419, 30.5318159
Тип місця: Архітектура
Вхід: Недоступний для відвідування
Парковка: Не облаштована
Національний банк України, Київ Національний банк України, Київ
Національний банк України — одна з основних фінансових установ України, незалежна інституція, яка виконує функції центрального банку в Україні, розташована в столиці України Києві, за адресою вул. Інститутська 9.
 
Історія українського банку
Концепт державного банку відносно молодий та виник в новій історії України, перший прототип був створений ще за часів Української народної республіки та Гетьманату, проте з приходом до влади більшовиків банкова діяльність на теренах України була заборонена до 1921, наприкінці якого виник єдиний Державний банк СРСР.
 
Разом з утворенням незалежної України постало питання про створення центрального банку, який виник з Української республіканської контори Держбанку СРСР, та основними функціями якого серед усього іншого був контроль та емісія єдиної валюти України — Гривні, розробка та інсталювання в державну економіку систему ефективної кредитно-монетарної політики, тощо.
 
Контору Державного комерційного банку в Києві було створено ще на теренах Російської імперії — в 1839-му році. Місцем розміщення стала вулиця Інститутська, яка тоді належала Київському дворянству, на якій був знайдений двоповерховий будинок у стилі ампір. З часом об’єм фінансових операцій ріс, а отже і виникла необхідність у новій, більшій за площею будівлі, тож керівництво вирішило побудувати нове приміщення на тій самій вулиці — Інститутській, на сусідній ділянці від тоді ще чинної будівлі банку.
 
Архітектура
Усі справи було перенесено 1-го серпня 1905-го року у нову будівлю, в той час як її освятили тільки 22 лютого 1906-го року. Будівля і зараз формує основний фронт архітектурного комплексу вулиці Інститутської та замикає перспективу Банкової вулиці. Будівля має вагому цінність серед усіх архітектурних пам’яток столиці, і є однією із ключових фігур в мистецько-архітектурному ансамблі старовинного району міста Києва — Липок.
 
Проте вже взимку 1934-го року будівлю вирішили розширити, серед усіх проєктів обрали проєкт архітектора Рикова. За художнє обрамлення взявся італійський митець Еліо Саля. Навколо всієї будівлі, над балконом розміщені так звані “картуші” - ліпні прикраси у вигляді щитів, на яких зображено емблеми та герби різних сімей та родів. У центрі основного приміщення будівлі залу була відновлена у початковому виді писане по склу зображення охоронця і замісника міста Києва — архістратига Михаїла. Серед усіх інших будинок Національного банку України визнано одним із найдовершеніших споруд XX століття, крім того він і по сьогодні відіграє важливу роль у формуванні архітектурного ансамблю урядового центру столиці.
 
Автор: Дмитро Чорний
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support