Ботанічний сад Фоміна, Київ

5382

Координати: 50.443759, 30.5056214
Тип місця: Парки
Вхід: Безкоштовний
Ботанічний сад Фоміна, Київ Ботанічний сад Фоміна, Київ Ботанічний сад Фоміна, Київ Ботанічний сад Фоміна, Київ
Київський ботанічний сад, якому вже 180 років, носить ім’я одного зі своїх керівників, відомого вченого - Олександра Фоміна.

Історія

Засновником ботсаду можна назвати ботаніка Михайла Максимовича - першого ректора Київського університету. Разом з архітектором Беретті, який спроєктував знаменитий червоний корпус, вони знайшли місце за тильною стороною будівлі, біля річки Либідь і цей ботанічний сад від самого початку заснування належить університету ім. Т. Шевченка.
 
Серед цілей ботанічного саду - інтродукція, збереження, науково-просвітницька діяльність - популяризація знань про рослини серед населення, участь у проведенні практик для студентів.Також робітники ботанічного саду самі займаються науковою роботою і намагаються не відставати від сучасних тенденцій. У напрямку досліджень впродовж десятиліття ведуться розробки переліку асортименту рослин, які мають потенціал для озеленення населених пунктів та використання в ландшафтному дизайні та дизайні інтер’єру. За словами директора ботанічного саду, - це перехід до іншого етапу життя саду, бо раніше така робота вважалася нетиповою для подібних закладів.
 
Музей
У 2004 році було засновано музей ботанічного саду, в якому відтворено не лише історію закладу, а й зберігаються унікальні експонати, зокрема гербарій та мікроскоп академіка Навашина, тематичні енциклопедії та інше.

Колекція

Сучасна колекція саду ім. Фоміна - найбільша в Україні, вона налічує понад 10 000 видів рослин, з них деревних рослин – понад 2000 одиниць. А відомих магнолій налічується понад 30 підвидів!

У саду представлена найбільша, на теренах країн СНД, колекція магнолій. Також за директорства Вадима Лапчіка у сімдесятих роках минулого століття було збудовано цілий комплекс оранжерей, що значно розширили можливості накопичення рослинного різноманіття і створення відповідних кліматичних умов для рослин. На одній із найстаріших ділянок саду ростуть реліктові рослини. Серед найдавніших - горіх чорний з Північної Америки, сосна кримська, ясен сирійський, тсуга канадська та багато інших. Працівники саду говорять, що певні дерева тут росли ще до заснування ботанічного саду. Прикладом є дуб звичайний - йому вже понад 200 років. Також на території саду ростуть найдавніші каштани - подейкують, що вони там були ще до масового насадження каштанів по Києву, яке відбувалося у 1860-тих роках (тоді була висаджена знаменита каштанова алея).

До слова, завдяки роботі ботанічного саду, Київ може пишатися не лише поляризованими каштанами, а тополевою алеєю на нинішньому бульварі Шевченка або зарослями виноградної лози, які покривають певні будинки. Цікаво, що вік цих зарослей - понад півстоліття.

Окрім всього згаданого, у ботанічному саду є чудова колекція екзотичних рослин, які успішно прижилися на території України, проте найкраще ознайомитися з тим дивом на власні очі.

Як дістатися?

Сад розташований на вул. Симона Петлюри 1, що поблизу станції метро “Університет”, куди можна доїхати з будь-якої частини Києва. Тож не пошкодуйте наступні вихідні на похід до саду - ви будете приємно вражені різноманіттям колекцій, історіями працівників саду та чудовою атмосферою для відпочинку душею.
Автор: Єлизавета Кравченко
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support