Контактний зоопарк "Країна ЄНОТіЯ", Херсон Контактний зоопарк "Країна ЄНОТіЯ", Херсон Контактний зоопарк "Країна ЄНОТіЯ", Херсон Контактний зоопарк "Країна ЄНОТіЯ", Херсон Контактний зоопарк "Країна ЄНОТіЯ", Херсон Контактний зоопарк "Країна ЄНОТіЯ", Херсон Контактний зоопарк "Країна ЄНОТіЯ", Херсон Контактний зоопарк "Країна ЄНОТіЯ", Херсон Контактний зоопарк "Країна ЄНОТіЯ", Херсон Контактний зоопарк "Країна ЄНОТіЯ", Херсон Контактний зоопарк "Країна ЄНОТіЯ", Херсон Контактний зоопарк "Країна ЄНОТіЯ", Херсон Контактний зоопарк "Країна ЄНОТіЯ", Херсон
Зоопарк "Країна Єнотія" - міжнародна білоруська франшиза. Ці зоопарки працюють у великих містах Білорусі, Казахстану, Росії та восени 2016 року мережа увійшла в Україну. Такий зоопарк є в Києві, Херсоні та в березні відкрили зоопарк в Чернігові. Їх особливість полягає в тому, що ви можете спілкуватися з твариною. Тут вчені-ветеринари визначені були тварини, які не є небезпечними для людей, тобто не є носіями інфекційних хвороб.
 
Те що бачать відвідувачі - зал зоопарку. Крім нього, є ще багато підсобних приміщень. Частина з них - операційна і великий ізолятор. У штаті є лікар, на кожну тварину заведена медична картка, всі тварини щеплені. Кожен день в певний час лікар оглядає всіх тварин. Якщо співробітники зоопарку бачать, що тварині некомфортно, його відразу ж відправляють в ізолятор. Тобто, нездорові тварини в залі не сидять.
 
Для мешканців зоопарку, купують певні види сухих кормів і годують в певному місці. У всіх тварин є свій раціон. Наприклад, основна годівля носух, єнотів і інших всеїдних тварин - вечір і ранок, коли закривається зоопарк, а працює він з 10:00 до 21:00. У 20:30 приходить нічний доглядач - спеціально навчена людина. Денні доглядачі ж просто зустрічають гостей, проводять їм інструктаж, показують тварин. У той час як нічний доглядач вміє вигуляти ламу, поні, козликів, адже всі вони гуляють на вулиці. Всіх інших тварин на ніч випускають по черзі і вони теж ходять по території. Вранці і ввечері нічний доглядач годує тварин. У всіх тварин є свій раціон. Ось, наприклад, єноти і носухи вранці їдять кашу з сирим м'ясом. Вдень вони отримують ласощі, також розраховані виходячи з того, що їм можна давати. Це хліб білий певного сорту, добре висушений, яблука, морква, для шиншил - сушені яблучка, і горішки для морських свинок і білочки.
 
У зоопарку 22 види тварин і птахів. З останніх тут мешкають хвилясті папуги, амадини, качки-мандаринки, вухаті сови, павичі, декоративні кури. Тварини все підібрані невеликі: карликові кенгуру, декоративні кролики, гірські козли, поні. Тобто, ті тварини, яким буде комфортно. Також тут є африканські їжачки. Дуже цікаві тварини, які насправді зовсім не з Африки. Це унікальна порода, яку вивели року 22 назад. Справжнім африканським ежам потрібна відповідна температура, а ці їжаки адаптовані до наших умов. У зоопарку дуже потужна система вентиляції і кондиціонування і температура тримається не вище 23 градусів цілий рік. Тому що це підходяща температура для роботи організму тварин. Але навіть в цих умовах африканським їжачкам потрібен додатковий підігрів. Для цього використовують інфрачервоні лампи. Їх ставлять не тільки у їжаків, а й у черепах і, якщо потрібно взимку, включають птахам. Інфрачервоне освітлення є найменш дратівливим і з дуже м'яким підігрівом. Єноти і носухи - це тварини, які потребують відпочинку, емоційної розвантаження від людей. Раніше вони взагалі жили по дуже суворим графіком: 3 рази на день їх закривали від відвідувачів. Зараз вони вже адаптувалися, стали не агресивними. Але все одно на вихідні дуже багато людей і тваринам дають годину відпочити.

Кенгуру, які мешкають в херсонській "Країні Єнотія", це карликові австралійські кенгуру породи Беннетта. Вони не зовсім підходять для утримання в зоопарку, тому що дуже полохливі. Навіть в природі. Вони виходять є тільки тоді, коли всі тварини засинають, до цього кенгуру просто сидять в кущах і спостерігають.
 
Всіх тварин в Херсон привезли з головного зоопарку в Києві. Ця дорога стала великим стресом для кенгуру і спочатку до них навіть ніхто не заходив, зараз він вже звик і дозволяє людям до себе підходити, але спілкування на рівні "сісти, протягнути руку», не более.А коли за ним починають бігати діти, тварина взагалі в паніці.
 
Співробітники говорять, що це не циркові тварини, тому з ними потрібно і відповідно спілкуватися. Їх нічого не змушують робити. З ними багато працюють і всі мешканці зоопарку ручні і легко йдуть на контакт, все з задоволенням, але на своїх умовах. Якщо шиншилам неприємно йти на руки, відвідувачів просять просто їх погладити, якщо кенгуру в паніці, коли за ним бігають, відповідно просять просто простягнути йому руку.
 
У всіх тварин свої характери. Наприклад, в зоопарку живе 2 єнота: Семен і Єгор. Єгор - добрий телепень, який легко йде на руки, Семен - всіх тримає на відстані.
 
Свідченням того, що тваринам в зоопарку комфортно є той, факт, що вони тут розмножуються, а це взагалі не часто зустрінеш. В "Стані Єнотія" у носух народилися малюки. Це вже виходить зоопаркові покоління, готове до найглибшої контакту. Для України це досить екзотичні тварини, в Південній Америці, де вони зазвичай живуть (Чилі, Перу, Аргентині), носухи ходять по вулицях, як у нас собаки, на них ніхто не звертає уваги.
 
У всіх тварин в зоопарку є свої імена. Ось, наприклад, ламу звуть Роман. Як тільки він наїдається, перестає навіть дивитися на їжу, поки вона не перетравиться. Його називають справжнім джентльменом. Кажуть, він ні на кого не плюне, нікого не образить, максимальна його агресія - просто відвернутися. Козліков звуть Коля, Філя і Боря. Боря - це гірський козел, він дуже любить стрибати по верхах і навіть придумав собі гру. Він піднімається на парапет і якщо хоче спілкування, стрибає і ходить в залі. Козлики люблять, щоб їх гладили, вони дуже ласкаві. Баранчики і в зоопарку дотримуються свої природні особливості: тільки пастух. Вони дозволяють до себе підійти тільки нічному наглядачеві, адже той їх годує. Навіть денні доглядачі не можуть до них підійти. Барани збираються в стадо і тікають. А особливо панікують вони при вигляді дітей, очевидно через їх активної енергетики. Тхори в природі взагалі хижаки, але в "Країні єнотів" вони дуже ласкаві. Звичайно, для цього співробітникам зоопарку довелося попрацювати. Вони брали тварин на руки, гладили.
 
Якщо ви захочете потримати на руках морську свинку, її потрібно посадити собі на живіт. У такому положенні вона може сидіти з вами годинами. У зоопарку навіть є лава відпочинку, де збираються діти і дорослі і кожен тримає по свинці. Це своєрідна терапія і релаксація. Тому останнім часом відкривається так багато зоопарків. Співробітники говорять, що від тварин йде така енергія, що навіть за 7 годин роботи вони морально не втомлюються. У зоопарк часто приводять дітей із затриманим розвитком з синдромом Дауна, з збудливою психікою, так як лікарі психіатри рекомендують спілкування з тваринами.
 
Адреса: РЦ Фабрика 4-та черга, ул. Залаегерсег, 18
Графік роботи: З 10:00 до 21:00 щодня!
Телефон:  +38 (095) 502-10-10
 
Автор: Ірина Макуха
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support