Кам'янська Січ, Республіканець Кам'янська Січ, Республіканець Кам'янська Січ, Республіканець Кам'янська Січ, Республіканець Кам'янська Січ, Республіканець Кам'янська Січ, Республіканець Кам'янська Січ, Республіканець Кам'янська Січ, Республіканець Кам'янська Січ, Республіканець Кам'янська Січ, Республіканець Кам'янська Січ, Республіканець Кам'янська Січ, Республіканець Кам'янська Січ, Республіканець Кам'янська Січ, Республіканець Кам'янська Січ, Республіканець Кам'янська Січ, Республіканець Кам'янська Січ, Республіканець Кам'янська Січ, Республіканець
Кам’янська Січ - унікальна археологічна та історична пам’ятка Херсонської області. Це одна з козацьких Січей, що збереглася до наших днів і не була затоплена. Завдяки цій знахідці ми достовірно можемо дослідити життя та побут тогочасних козаків. Найвизначнішою пам'яткою на території національного парку “Кам’янська Січ” є могила кошового отамана Костя Гордієнка - одного з найшанованіших, бо він відстоював вольності та права козацтва і Запоріжжя. Пам’ятка розташована на правому березі річки Кам’янка, притоки Дніпра.
 
Історія
Точної дати заснування або створення Січі історики не знайшли й досі. Дехто вважає, що вона була заснована після Полтавської битви, хтось приписує її заснування на більш ранні роки, а інші дотримуються думки, що Кам’янська Січ як серйозне угрупування утворилося пізніше 20-х років XVIII сторіччя. Кам’янська Січ була своєрідним кордоном між російською імперією та Кримським ханством, тому козаки в різні періоди, то проживали в цьому місці, то переселялися далі на Олешківську Січ, під протекторат Кримського хана.
 
Як можемо дізнатися з досліджень, козаки займалися тут гончарством, рибальством (про що, до речі, свідчить той факт, що підлога деяких розкопаних куренів була встелена кістками риби. Або господар неохайний був, або так робили, щоб підлога була міцнішою).
 
Сучасність
Наразі велика частина Кам’янської Січі обвалилася, через затоплення території Каховським водосховищем. На території сучасного парку збереглася могила Костя Гордієнка та поодинокі валуни, що можуть бути руїнами кам’яної огорожі, що захищала Січ. Зараз це прекрасне місце, де проводяться різні етно- та історичні фестивалі. Свої урочистості там проводить українське козацтво та національно-патріотичні гуртки молоді Херсонщини, такі як “Джура”. Цього року Січ відзначатиме свою 311 річницю. Кам’янська Січ стає місцем відновлення історичної пам’яті регіону. Як кажуть місцеві, що це місце знаходиться на перетині шляхів, культур та часів.
 
Як дістатися?
Громадським транспортом:
Приїжджаєте до міста Херсон і з Привокзальної площі відправляєтеся до міста Берислав. На місцевій станції сідаєте на автобус (Херсон - Республіканець) і приїжджаєте на місце. Водії з радістю вам підкажуть, де вийти.
 
Власним авто:
З міста Херсон виїжджайте на Бериславське шосе /Е97/Р47/М17 і прямуйте 60 кілометрів до кільця, на якому треба буде звернути на автошлях Т0403 (напрямок Берислав/Нововоронцовка) і прямувати 32 км. Після переїзду річки треба повернути праворуч в напрямку селища Нові Каїри. Потім перед в’їздом в селище треба звернути ліворуч 500 метрів, а потім прямуйте 700 метрів. Після цього повертаєте праворуч і 5 км їдете полем, і ви в селі Республіканець. Далі за допомогою місцевих або власними силами доїдьте до мису. Вітаємо, ви на місці!
 
Автор: Данило Щоголь
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support