Свято-Григорівський Бізюків монастир, Червоний Маяк Свято-Григорівський Бізюків монастир, Червоний Маяк Свято-Григорівський Бізюків монастир, Червоний Маяк Свято-Григорівський Бізюків монастир, Червоний Маяк Свято-Григорівський Бізюків монастир, Червоний Маяк Свято-Григорівський Бізюків монастир, Червоний Маяк Свято-Григорівський Бізюків монастир, Червоний Маяк Свято-Григорівський Бізюків монастир, Червоний Маяк Свято-Григорівський Бізюків монастир, Червоний Маяк Свято-Григорівський Бізюків монастир, Червоний Маяк Свято-Григорівський Бізюків монастир, Червоний Маяк Свято-Григорівський Бізюків монастир, Червоний Маяк Свято-Григорівський Бізюків монастир, Червоний Маяк Свято-Григорівський Бізюків монастир, Червоний Маяк Свято-Григорівський Бізюків монастир, Червоний Маяк Свято-Григорівський Бізюків монастир, Червоний Маяк Свято-Григорівський Бізюків монастир, Червоний Маяк Свято-Григорівський Бізюків монастир, Червоний Маяк Свято-Григорівський Бізюків монастир, Червоний Маяк
Свято-Григорівський Бізюків монастир - це чоловічий монастир, що в минулому займав ІІ місце в Україні після Києво-печерської лаври. В деяких джерелах можна прочитати іншу назву “Таврійський Афон” - цю назву монастир отримав за те, що під землею має підземні ходи і печері, які в минулому використовували перші поселенці, щоб сховатися від кочових народів, козаки та християни, які хотіли усамітнитися.
 
Історія
Своєю історією Свято-Григорівський Бізюків монастир сягає далекого 18 сторіччя, коли була перша згадка про нього. Офіційною датою заснування вважають 1804 рік - коли імператор Олександр І видав наказ про перетворення Новогригорівської пустелі в Бізюків монастир. До кінця XIX сторіччя монастир нараховував близько 5 церков (Покровську, Григорівську, Трьох Святителів, Пантелеймонівську та Спаську) та Собор Вознесіння Господня. Розписувати ці церкви приїжджали митці з Італії. Варто відзначити, що монастир став центром сільського господарства: тут вирощували пшеницю (врожаї були вищі, ніж в середньому по тодішній Херсонській губернії, виноград, з якого робили монастирське вино, велику кількість тварин та плодові сади.
 
В середині 1922 року монастир закінчив своє існування з приходом радянської влади. Церкви - підірвали, а будівлі зруйнували. Відновлення його розпочалося аж у далекому 1992 році.
 
Сучасність
До наших час збереглося небагато - Покровський храм, Ворота, зруйновані будівлі та печери. З початком Незалежності почалася довга історія відновлення монастиря, яка триває і досі. Наразі монастир є місцем паломництва для багатьох християн з усієї України та світу і не лише, адже сюди можна приїхати й з метою історичного дослідження території.
На місці є облаштована автостоянка, готель для відвідувачів в приміщенні братського корпусу.
 
Як дістатися?
Громадським транспортом: у місті Херсон, від Центрального автовокзалу сідаєте на автобус Херсон - Червоний Маяк, до кінцевої зупинки. Прибуваєте на місце і просите вас довезти до монастиря. Якщо автобус туди не прямує, то можете звернутися до місцевих.
 
Власним авто: з міста Херсон виїжджаєте на Бериславське шосе (Р47/Е58/М14) і рухаєтеся 54 кілометри. Далі на кільці тримаєтеся ліворуч і прямуєте трасою Т0403 у напрямку до Берислава / Каховки / Нововоронцовки 26 км. Далі прямуєте до вказівника, що буде праворуч від вас, біля нього повертаєте праворуч, 6 км прямо. Далі ви впираєтеся в розвилку, повертаєте ліворуч, рухаєтеся вулицею 260 метрів, повертаєте праворуч 260 метрів - і ви на місці.
 
Автор: Данило Щоголь
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support