ХАТОБ - Театр опери та балету Лисенка, Харків ХАТОБ - Театр опери та балету Лисенка, Харків ХАТОБ - Театр опери та балету Лисенка, Харків ХАТОБ - Театр опери та балету Лисенка, Харків ХАТОБ - Театр опери та балету Лисенка, Харків ХАТОБ - Театр опери та балету Лисенка, Харків ХАТОБ - Театр опери та балету Лисенка, Харків ХАТОБ - Театр опери та балету Лисенка, Харків ХАТОБ - Театр опери та балету Лисенка, Харків ХАТОБ - Театр опери та балету Лисенка, Харків ХАТОБ - Театр опери та балету Лисенка, Харків ХАТОБ - Театр опери та балету Лисенка, Харків ХАТОБ - Театр опери та балету Лисенка, Харків
ХНАТОБ (більш відомий як ХАТОБ) як театральна трупа виник ще в 1925 році. Коли в 60-х роках, будівля, яку займав ХАТОБ була визнана застарілою, вирішили збудувати нову. Початок будівництва припав на 70 роки. На місці ротонди і молочного технікуму довгі 2 десятиліття зводили споруду, яку нині вважають найвідомішим довгобудом Харкова. Архітекторів було декілька. Один із них - Сергій Миргородський, який тоді був головним архітектором Харкова.
 
Кажуть, що спочатку проект театру в стилі радянського модернізму розроблявся для Києва, але в столиці його не прийняли і відправили в Харків. Зразу, взагалі, був проект з залом на 4 тис місць , який би можна було використовувати під партійні заходи, але потім через нестачу коштів масштаби почали зменшувати і в результаті дійшли до проекту, що маємо зараз: великий зал на 1507 місць і до 500 місць - Малий зал. Останній наразі театру вже не належить, хоча там теж організовують концерти, але уже інші команди. Працівники театру усе ж сподіваються, що скоро їм знову повернуть той зал. Адже не всі вистави зручно ставити на великій сцені, бувають камерні опери на 1 учасника, які зовсім не підходять для таких приміщень.
 
Театр планували відкрити ще в 1975, до тридцятиліття перемоги у Великій Вітчизняній війні, але через брак коштів і постійні паузи в будівництві, лише 20 жовтня 1991 року відбувся перший гала концерт на великій сцені. За словами працівників і перших відвідувачів, театр створював дивне враження - старого класичного театру, хоч без позолоти, але з ліпниною, оксамитовими залами. Виглядало усе це трохи сумно.

Тим не менше, це унікальна будівля. Адже на відміну від багатьох радянських театрів на території України, тут в одному комплексі знаходиться все: цехи, складські приміщення тощо. Площа даху ХАТОБа - 1 га, а загальна площа приміщень на всіх поверхах становить майже 7 га! За такі розміри будівлю іноді називають “авіаносцем”. Тут проходять концерти камерної музики (оперні арії, романси і т.д).

Для вистав не характерні замислуваті декорації, костюми. Працівники кажуть, що їхній глядач цього не розуміє. Репертуар складається з близько 60 опер та балетів українською, російською та італійською мовами. ХАТОБ дав світу таких зірок сцени як Зоя Гайдай, Іван Гмиря, Борис Паторжинський тощо, завдяки чому здобув титул “місто майстрів”.

У 2007 році площу перед будівлею театру відновили фонтани і нарекли це місце “Площею фонтанів”.

Як дістатися:
- від станції метро Історичний музей (Площа Конституції) йти вгору по вул. Сумська 600 м, близька 6 хвилин
Автор: Ірина Макуха

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support