Планетарій імені Ю.Гагаріна, Харків

6049

Координати: 49.9958605, 36.2286749
Тип місця: Архітектура, Театри, Панорами\Краєвиди
Вхід: Платний
Парковка: Не облаштована
Офіційний сайт: http://planetarium-kharkov.org/
Доступність для людей з вадами руху: Не облаштовано
Планетарій імені Ю.Гагаріна, Харків Планетарій імені Ю.Гагаріна, Харків Планетарій імені Ю.Гагаріна, Харків Планетарій імені Ю.Гагаріна, Харків Планетарій імені Ю.Гагаріна, Харків Планетарій імені Ю.Гагаріна, Харків Планетарій імені Ю.Гагаріна, Харків Планетарій імені Ю.Гагаріна, Харків Планетарій імені Ю.Гагаріна, Харків Планетарій імені Ю.Гагаріна, Харків Планетарій імені Ю.Гагаріна, Харків
Харківський планетарій є одним із найбільших планетаріїв світу і провідним планетарієм України, завдяки різноманітній формі роботи з глядачем.
У стаціонарних будівлях в Україні тільки лише 6 планетаріїв і лише в Харківському планетарії є обсерваторія при планетарії. Для прикладу у Франції планетаріїв близько 50. На жаль, в Україні це яскрава особливість, а без планетаріїв Україна існувати не може, тому що саме наша країна найбільше причетна до космонавтики.
 
Історія будівлі
Сама будівля планетарію спочатку була будинком молитви. Після, будівлю викупили люди і стали збільшувати, розширивши до одноповерхової синагоги. У 1954 році, Барабашов визначив будівлю під планетарій, тому що він їздив по світу і знав, що наближається космічна ера. 1957рік - рік заснування Харківського планетарію. Цей рік був названий роком сонця через аномальну сонячну активність, геодезичний рік - 18 місяців. Синагоги вже на цьому місці не було, під керівництвом Барабашова будівля була реконструйована під планетарій. Релігійна споруда була реконструйована методом народного будівництва, тобто на залишках будівельного матеріалу, який залишився при відновленні Харкова після війни. Люди приходили працювати в неробочий час і на вихідних. Харківський планетарій став другим українським планетарієм, після київського.
 
Роль Харкова у космонавтиці
Харків - це місто-рекорд в космонавтиці. У місті народилися, виросли або були пов'язані з космонавтикою 22 харків'янина. Наприклад, Олексій Леонов, який здійснив перший вихід у відкритий космос, проходив службу і був льотчиком у Чугуєві. У Харкові народилася перша космічна династія - космонавт Олександр Волков і син Сергій Волков, на сьогодні молодий і перспективний космонавт.

У Харкові народився перший загиблий по дорозі в космос В. Бондаренко, який входив у загін космонавтів "гагарінців" та першим трагічно загинув при тренуванні.

Запуск перших порохових ракет, які стали основою ракетного озброєння був здійснений після розробок полтавчанина Олександра Засядька.

Політ до місяця розробляв Юрій Кондратюк, який займався в Харкові темою вітряків і працював тут близько трьох років.

У Харкові створювали енергію "Буран" вчені з Політехнічного інституту і заводу "Хартрон".

Україна причетна до будівництва найнадійніших ракет "Союз" на яких літають в космос досі. Дніпровський завод "Південмаш" будує корпуси для ракет, а в Харкові розробляється система управління для цих ракет.

Малий зал
З 2011 в Харківському планетарії також є малий зоряний зал і віртуальний телескоп, який робить космос ближче. У ньому можна побачити місячну поверхню, наблизити її, за бажанням можна вибрати Юпітер або Марс :)

Є проєкційні прилади, які зображують сяючу зірку або сонячну систему, зорепад і т.д. Коли виникають нові ефекти, то в планетарії намагаються використовувати нововведення в лекціях. Наприклад, один із нових лазерних ефектів стали використовувати для пояснення боротьби речовини і антиречовини під час ранньої стадії еволюції Всесвіту.
 
У Малому залі проводить свої зустрічі гурток любителів астрономії, кіноклуб фантастичного кіно "Сінемаріум" і наукові лекції про античність.
 
Зоряний зал
Основа планетарію - це зоряний зал в якому можна подорожувати в космос. Над зоряним залом є обсерваторія при планетарії, завдяки якій є можливість стежити за місяцем, планетами та іншими астрономічними явищами, що відбуваються на небі. Також в харківському планетарії є марсіанська кімната - "Марс", де є телескоп, щоб відвідувачі мали можливість подивитися в небо не тільки вночі, але і вдень.

Телескоп планетарію, 1975 року випуску, стоїть на фундаменті, має міцне монтування і діаметр об'єктива 15 см, що дозволяє уникнути "тремтіння" зображення. Телескоп стежить за об'єктом, який наводиться і має можливість розглянути кільця Сатурна, кратери та гори на Місяці. Купол обсерваторії повертається вручну і є набагато зручнішим для спостерігача через простоту, а також можливість швидко остигати при сильному впливі сонця, завдяки металевій оболонці. Планетарій також влаштовував можливості перегляду Харкова з висоти пташиного польоту, на світанку або при будь-яких аномаліях на небосхилі.

З лютого 2015 року в зоряному залі демонструються пізнавальні повнокупольні відеошоу, скажімо, намальовані українські програми "Чумацькі зорі", авторська програма харківського планетарію "Краса величі космосу". Дозвіл відеосфери виходить 3000 * 3000 пікселів.
 
Як дістатися:
Планетарій знаходиться за адресою провулок Кравцова, 15.
- громадським транспортом, найкраще дістатися ст. метро "площа Конституції" \ "Історичний музей", а далі пішки до планетарію. можна дістатися за 5 хвилин.
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support