Садиба Вебера, Первухинка Садиба Вебера, Первухинка Садиба Вебера, Первухинка Садиба Вебера, Первухинка Садиба Вебера, Первухинка Садиба Вебера, Первухинка Садиба Вебера, Первухинка Садиба Вебера, Первухинка Садиба Вебера, Первухинка Садиба Вебера, Первухинка Садиба Вебера, Первухинка Садиба Вебера, Первухинка Садиба Вебера, Первухинка Садиба Вебера, Первухинка Садиба Вебера, Первухинка Садиба Вебера, Первухинка
Готові?
Тоді пропоную Вам на якусь мить віртуально перенестися вітром мандрів до Богодухівського району Харківської області. Саме тут, у селі Первухинка, розташована садиба німця Вебера, яку місцеві жителі називають «замком». Садиба Веберівка стоїть осторонь, серед просторих полів в 10 км на північ від добре всім відомої Шарівки та невід'ємно повʼязана з її історичним минулим.

Історія

Колись давно, у 1875 році в цій садибі мешкав один німець на прізвище Вебер, який займав тоді посаду керуючого цукровими заводами магната Кеніга. Неподалік від цієї садиби, у селищі Гути, що на відстані 3 км від замку, як раз і був розташований цей завод. З 1911 року територію садиби займала селекційна станція все того ж цукрового магната Кеніга, яка займалася дослідженнями полів.

У 1930 роках садиба Веберівка була передана дитячому будинку, згодом тут розташовувався дитячий оздоровчий табір «Романтика». До речі, відома радянська актриса театру та кіно Ніна Іванівна Русланова була вихованкою дитячого будинку цієї самої садиби.

Сучасність

Територія садиби розташована на ділянці площею 4 га та являє собою комплекс споруд, загальна площа яких приблизно 1200 кв.м. На території крім самої садиби — 3 поверхового будинку з 15 кімнатами із червоної цегли, ще є господарські приміщення. Навколо садиби є парк, який налічує більше ніж 20 видів дерев. Біля центральних воріт, наче безмовні вартові, зустрічають туриста вікові ялинки, які ростуть тут з давніх-давен. Ще на території можна побачити залишки фонтану.

Наразі у садиби Вебера нібито є власник, який намагається її продати за 199000 у.о. (станом на кінець січня 2020 року). Сподіваємося що той, хто її купить поступово наведе лад на території та буде займатися її реставрацією. Хочеться вірити в те, що коли садиба буде повністю відреставрована, для туристів все ж таки буде вільний вхід на її територію та історична памʼятка буде доступна для всіх бажаючих.
 
Як дістатися?
Приміським транспортом:
Приміською електричкою Харків — Пасажирський — Люботин, потім робимо пересадку на електричку Сумського напрямку до станції Губарівка або Гути в залежності від днів тижня та залізничного розкладу. Але будьте уважні, бо електрички цього напрямку курсують доволі рідко та за особливим розкладом. До садиби від залізничної станції доведеться йти пішки за навігатором, близька 6 км, або підʼїхати на попутці.

Цей світ занадто цікавий, щоб сидіти вдома. Мандруйте, бо воно того вартує!
Автор: Наталя Грибан
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support