Покинута садиба Щербиніних, Бабаї Покинута садиба Щербиніних, Бабаї Покинута садиба Щербиніних, Бабаї Покинута садиба Щербиніних, Бабаї Покинута садиба Щербиніних, Бабаї Покинута садиба Щербиніних, Бабаї Покинута садиба Щербиніних, Бабаї Покинута садиба Щербиніних, Бабаї Покинута садиба Щербиніних, Бабаї Покинута садиба Щербиніних, Бабаї Покинута садиба Щербиніних, Бабаї Покинута садиба Щербиніних, Бабаї Покинута садиба Щербиніних, Бабаї
Трошки історії
 
В центрі селища Бабаї, напроти місцевого Будинку Культури стоїть наполовину зруйнований маєток, в одній частині якого проживають люди. Як його називають місцеві "Будинок Сковороди". Насправді цей будинок в першу чергу є садибою поміщика та представника знатного роду Петра Олексійовича Щербініна, котрий отримав Бабаї як придане за донькою Донця-Захаржевського.

Петро Олексійович оселився тут 1746 року ( рід Щербініних та їх родичі проживали тут до Жовтневої революції), після чого тогочасна інфраструктура селища пішла вгору. На території селища залишився ставок виритий для спирт заводу (кінця 18 ст.) Щербініна, та сама територія заводу, на території могли залишитись залишки будівель царських часів.

Одразу після того як Щербінін оселився в Бабаях, він відбудував собі маєток. За однією теорією, Сковорода, котрий підтримував дружні стосунки з Щербініними, зупинявся саме в цьому маєтку, але документальних підтверджень де саме проживав Сковорода немає.

Сковорода часто зупинявся в Бабаях, приблизно протягом шістьох років (70-ті - 80-ті роки 18 століття), у свого друга і бабаївського священика Якова Правицького. В Бабаях Григорій Савич написав більшу частину п'єс зі збірки "Байки Харківські". Документальних свідчень в якій будівлі проживав Яків Правицький не знайдено. В одній з версій йдеться про те що Щербінін прибудував свій маєток до будиночку де і жив Правицький. Допускають що цим будиночком була кімната над льохом, на підлозі цієї кімнати ви зможете побачити невеликий цегляний виступ- це стеля льоху, котрий був фундаментом для будиночку. Також стіни тієї кімнати в ширині значно відрізняються від ширини інших стін, що свідчить про те що до вже існуючих стін будиночку прибудовувались нові.

Щербініни дуже любили приймати гостей, до них заїзжало багато почесних персон. У Михайла Щербініного в гостях бував його друг Пушкін, котрий приїздив по справам у Харків та Чугуїв.

Особливості садиби
 
Наразі садиба напів зруйнована, в частині будинку котра збереглась живуть люди. Біля будинку збереглись хазяйські побудування 18 ст - стайні та сарай. Також недалеко від будинку була церковна школа, котра утримувалась на кошти Щербініних. Ця школа згоріла під час пожежі, й там побудували СТО. Під будинком знаходиться льох, котрий стоїть там з приблизно з 18 ст. Одна з версій каже про те що це був церковний винний льох, в будиночку над котрим жив священик Правицький.

Щоб потрапити в будинок вам треба обійти його навколо, зі сторони де закінчується паркан, знайти вхід між заростями. На будинку залишились віконниці тих часів, а у віконниці над центральними дверима вирізана зірка давида- Щербінін належав до масонської ложе "Залізний хрест". Під будинком знаходиться льох, вхід в котрий ви знайдете напроти хазяйських будівель. В середині будинку можна побачити декілька пічей кінця 18ст, на одній з них зняли цінну плитку котра знаходиться в Харківському музеї кераміки та сантехніки.
 
Автор: Олександра Рудинець
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support