Музей історії Південної залізниці, Харків Музей історії Південної залізниці, Харків Музей історії Південної залізниці, Харків Музей історії Південної залізниці, Харків Музей історії Південної залізниці, Харків Музей історії Південної залізниці, Харків Музей історії Південної залізниці, Харків Музей історії Південної залізниці, Харків Музей історії Південної залізниці, Харків Музей історії Південної залізниці, Харків
З чим у кожного з нас асоціюється залізничний вокзал? З поспіхом, метушнею, зустрічами, від’їздами, прибуттями, потягами... Все вірно... Але так було не завжди... Залізниця поступово прийшла до таких великих розмірів в процесі свого розвитку та становлення.

У місті Харкові є чудовий музей історії та залізничної техніки Південної залізниці, який обов’язково треба відвідати кожному, бо там її минуле і сьогоденне, а майбутнє буде творитися завтра.

Отже, музей почав своє існування з 7 липня 2014 року. Ця дата була обрана не випадково, саме на той момент Південна залізниця святкувала своє 145-річчя із дня заснування.
 
Музей включає в себе три зали, в яких розташовані експонати та відкритий майданчик раритетної техніки, яка була в експлуатації в різні періоди розвитку залізничних шляхів. У першому залі можна побачити розвиток колій, металевих шпал початку 20 століття, а також в експозиції музею є рейкова накладка, виготовлена з дерева та велодрезина. Остання використовувалася жандармами для пересування по території під час її оглядів. У другому залі освітлена історія рухомого складу залізниці. Тут можна побачити моделі та макет залізничної техніки відомого харківського моделіста Бориса Федорова, який зробив свою унікальну колекцію власними руками. Третій зал представлено знайомством із залізничними сигналами, службою зв’язку та їх пристосуванням, а також в експозиції є реконструкція кабінету інженера залізниці.
 
На відкритому майданчику розміщено паровози, тепловози, електровози, моторвагонний рухомий склад, товарний вагон, раритетну техніку, є багато місця для того, щоб зробити цікаві фото на згадку.
Після музею не забудьте завітати до невеличкого кафе, яке знаходиться поруч, щоб випити кави або чаю, який вам принесе не офіціант, а привезе...потяг. Так-так...в центрі кафетерію є реконструкція залізниці… Але то вже інша історія...
 
Як дістатись!?
Адреса музею: м.Харків, ст. м. Південний вокзал, далі пішки до вул. Євгена Котляра, 15в., поруч з Північним терміналом.
Музей працює з середи по неділю з 9.00 до 18.00. Вихідні дні у понеділок та вівторок.
 
Координати: 49.9920498, 36.2047362
Автор: Наталя Грибан
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (3)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support