Соборний майдан, Слов'янськ

7869

Координати: 48.8523267, 37.6058471
Тип місця: Майдан\Площа
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Так
Соборний майдан, Слов'янськ Соборний майдан, Слов'янськ Соборний майдан, Слов'янськ Соборний майдан, Слов'янськ
Соборний майдан, або соборна площа - центральний, а за сумісництвом і найбільший майдан міста Слов’янськ. Раніше мав назви - Площа Жовтневої Революції і Базарна Площа.
 
На даний момент Соборний майдан є місцем проведення святкових заходів і просвітницьких заходів з молоддю.

На площі знаходиться крита сцена, на якій проводяться концерти, показові виступи і промови. В теплий час року, на майдані працює фонтан. Окрім звичного всім водяного водограю, в темний час доби бризки води підсвічуються різнобарвними кольорами під музику. По периметру площі і на деяких алейках стоять лавки для зручності відпочиваючих.
 
На майдані розташовані будівлі Слов’янської міської ради, ЦНАП, магазину Ювілейний, міська центральна бібліотека, офісний будинок, в якому розміщена велика кількість державних установ, серед яких офіс пенсійного фонду і Біржа праці, а також Храм Святого Духу. Обабіч від будинку Міської ради розташовані дитячі майданчики з гойдалками і каруселями.
 
На площі знаходяться пам’ятник Чорнобильської Слави. Також поруч з бібліотекою знаходиться пам’ятна плита, яка має бути в майбутньому замінена на пам’ятник поету Петренку М.М., який народився в Слов’янську. Раніше перед будинком міської ради стояв пам’ятник Леніну, який був знесений третього червня 2015 року.
В дореволюційні часи на території теперішнього Соборного майдану був ринок, а з часом побудовано чотири торгівельні ряди - Московський, Слов’янський, Зелений і Дворянський. В радянські часи, на Соборному майдані була автобусна станція Слов’янськ, яка була перенесена після будівництва автовокзалу. В 1929 році вперше в Україні з Соборної площі був запущений аеростат, в польоті на якому приймали участь жінки.
 
Як дістатися!?
 
Від залізничного чи автовокзалу Слов’янська їхати тролейбусом або автобусом №2 до зупинки Аптека. Пройти до перехрестя Банкової і Шевченка і звернути по останній наліво.
Від автовокзалу можна пройти пішки по вулиці Центральній п’ять кварталів.
 
Автор: Віктор Слободько
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support