Краєзнавчий музей, Маріуполь Краєзнавчий музей, Маріуполь Краєзнавчий музей, Маріуполь Краєзнавчий музей, Маріуполь Краєзнавчий музей, Маріуполь Краєзнавчий музей, Маріуполь Краєзнавчий музей, Маріуполь Краєзнавчий музей, Маріуполь Краєзнавчий музей, Маріуполь Краєзнавчий музей, Маріуполь
Найстаріший з нині діючих музей Донецької області, який був заснований ще в 1920 році. Довгий час він навіть був обласним краєзнавчим музеєм, до початку 50-х рр. Його колекція формувалася ще на базі тих експонатів, які збиралися в Олександрівській гімназії, тобто ще до революції. У місті працювало дуже багато ентузіастів задовго до заснування музею.
 
Сама будівля, в якій розташовується Маріупольський краєзнавчий музей, була відкрита в 1916 році як будинок-притулок для інвалідів Першої світової війни. Тут люди жили і отримували ремісничі спеціальності. Повноцінно профункціонував він близько 2-х років.
 
Із створенням музею тут працювала ціла плеяда ентузіастів, які збирали дану колекцію. Причому є унікальні для історії краю речі. Наприклад, дарована грамота Катерини Другої 1779 року, в якій зафіксовані привілеї і обіцянки тодішнього уряду для греків-переселенців, що заснували місто. Крім того, у відділі природи багато матеріалу стосується природи краю.

Нова експозиція матиме 2 зали, які будуть дробитися відділом палеонтології - стародавньої історії, потім будуть йти відділи історії пізніших періодів, а сучасний природний комплекс буде вже в останньому залі завершувати експозицію.

Третій поверх планують істотно змінити, як, в принципі, і відділ історії: більше буде присвячено Середньовіччю (зараз воно дуже бідно представлено), кочовим народам, які проживали тут протягом тисячоліть. Ну і, звичайно, на третьому поверсі буде експозиція про сучасний Маріуполь, який тільки формується. Тут планується застосування різноманітних сучасних засобів: 3D проектори, всілякі зони присутності, екрани, мультиплікація, анімація. Залежно від теми все це буде розраховане на різнорівневих відвідувачів: починаючи від найменших і закінчуючи вже людьми, які готові вдумливо витратити свій час на музей.
 
У музеї понад 60 тис одиниць зберігання, незначна частина яких представлена ​​в вітринах. До того ж, є ще філії - Музей народного побуту на цій же вулиці, Георгіївська 55, і художній музей імені Куїнджі. В художньому фонді більше 2 тис одиниць зберігання. Це і місцеві художники, і відомі в усій Україні та світі. Є 3 роботи пензля Архипа Івановича Куїнджі, Айвазовський, Дубовський, Глущенко (вже в класиці ХХ століття), Яблонська та інші. Художній музей відкритий з 2010 року, хоча ідея з'явилася ще 100 років тому в 1910, коли помер Архип Іванович.
 
Як дістатися!?
Музей розташований за адресою: Георгієвська, 20
(0629) 33-33-38
Тел./факс: (0629) 33-54-34
Експозиція працює з 9:00 до 17.00
(Вихідні - понеділок, вівторок)
 
Координати: 47.0928285, 37.5574923
Автор: Ірина Макуха
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support