Готель Полісся, Прип'ять

6030

Координати: 51.4069094, 30.0584328
Тип місця: Покинуті об'єкти, Дахи
Вхід: З екскурсією
Парковка: Не облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Частково
Готель Полісся, Прип'ять Готель Полісся, Прип'ять Готель Полісся, Прип'ять
В самому центрі Прип’яті вже 50 років стоїть готель «Полісся». Він є частиною комплексу, що включає в себе ресторан (на першому поверсі), універмаг та палац культури «Енергетик».
 
Історія
Побудований ще у 1970 році для гостей міста і робочих Чорнобильської АЕС. Має сім поверхів, на останньому планували відкрити кафе з літньою терасою. З неї відкривається огляд на все місто, включно з АЕС. Але аварія зруйнувала всі плани. Гості готелю і персонал були евакуйовані разом з іншими мешканцями міста.
Після у будівлі почалося друге життя. В неї були заселені військові на час ліквідації. Також, саме тут, розташовувався дозиметричний пост. А з даху інженери керували гелікоптерами, які скидали пісок на четвертий реактор. Подейкують, що в готелі у 1986 році, зупинявся Горбачов, що приїжджав перевірити хід робіт по ліквідації катастрофи.
 
Сучасна ситуація
Після завершення ліквідації – готель завмер. Якщо ви у своїй уяві намалювали його як розкішні покої в яких зупинився час, то мушу вас розчарувати. Всі меблі і побутові речі були вивезені і утилізовані одразу після завершення ліквідації. Покриття підлоги було також знято і спалено. Лише за рештками речей можна здогадатися де була кухня, де ванна, а де їдальня. А сантехніку, батареї і труби здали на металобрухт мародери. Мародери взагалі гарненько попрацювали над готелем забравши всі цінні речі, що залишалися після від’їзду військових. По різним номерам готелю можна побачити зломані сейфи. Все, що залишилося від інтер’єру – голі стіни, старі двері і рештки меблів розкидані по кімнатах.
 
Готель, як й інші помешкання в Прип’яті знаходиться в аварійному стані і потроху руйнується. Офіційно в нього заборонено заходити. Але й досі лишається одним з найулюбленіших об’єктів туристів у зоні відчуження. Готель зараз живе своїм життям. На другому поверсі проросло дерево, а на літній терасі сьомого поверху – береза. Ходять чутки, що кожен рік до готелю приїздить один німець і з того самого ракурсу фотографує одну й ту саму березу. Його ідеєю є показати життя у мертвому місті. Він, до речі, є не єдиним митцем, якого надихнув готель. По стінах «Полісся» розкидані відомі графіті «Тіні Хіросіми», що зображують силуети людей згорівши від ядерного вибуху.
 
У 2012 році був виданий план ліквідації готелю й інших будівель міста. Але так і не почав реалізовуватися.  Зараз величезний будинок у типовому радянському монументальному стилі похмуро стоїть у центрі й притягує своїм страшним виглядом купу туристів, фотографів і сталкерів. Отак продовжується історія будинків Прип’яті.
 
Автор: Марія Ковальчук
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support