Готичний міст паркового комплексу Ґалаґанів, Сокиринці

6855

Координати: 50.6914416, 32.7697906
Тип місця: Покинуті об'єкти, Архітектура
Вхід: Безкоштовний
Готичний міст паркового комплексу Ґалаґанів, Сокиринці Готичний міст паркового комплексу Ґалаґанів, Сокиринці Готичний міст паркового комплексу Ґалаґанів, Сокиринці Готичний міст паркового комплексу Ґалаґанів, Сокиринці Готичний міст паркового комплексу Ґалаґанів, Сокиринці Готичний міст паркового комплексу Ґалаґанів, Сокиринці
Історія палацово-паркового комплексу
Навколо палацу розкинувся широкий парк площею 427 га з великим ставком, ротондою, альтанками, готичний Червоним містками. У стародавні часи парк був настільки великим, що за ставком просто зливався з лісом. Над створенням унікального парку працював австрійський садівник Бистерфельд. В основу парку ліг старий ліс над річкою. Після роботи над парковим комплексом почалося будівництво палацу. Архітектором палацового комплексу став відомий архітектор Павло Дубровський. Результатом їх роботи стало загальне творіння, яке до сих пір вважається одним з кращих прикладів палацово-паркової архітектури Лівобережжя України початку 19 століття. У минулому ландшафт парку доповнювали також інші паркові будівлі, до яких належали - ще одна альтанка, церква з дзвіницею і каплиця, до наших днів, на жаль, не збереглися.
 
Готичний міст
Руїни кам'яного моста - одна з небагатьох збережених частин садиби Галаганів і головна визначна пам'ятка села Сокиринці. Міст знаходиться в заростях старовинного парку і перш вів прямо з садиби до берега великого ставка.
 
Міст був побудований на початку 19 століття за проєктом архітектора Дубровського. Потрібно відзначити, що сам палац і навколишні його будівлі побудовані в стилі класицизму, а ось при зведенні моста архітектор скористався канонам готичного стилю. Міст виконаний з каменя. Він має три арки і спирається на чотири триярусних пілони. На жаль, до наших днів від моста збереглися лише руїни. Але і зараз він є важливою архітектурною пам'яткою і дозволяє відчути колишню велич палацово-паркового комплексу.
 
Щоб забронювати екскурсію, телефонуйте за номером +38 (067) 782-52-64, Ольга Василівна.
 
Як дістатися:
автомобілем:
- з Києва в селище Сокиринці треба їхати по трасі Київ - Суми (Н-07) через Прилуки. Далі по трасі ще близько 30 км до повороту на село Сокиринці.
- з Сум, варто їхати по трасі Н-07 через Ромни. Вирушаючи в Сокиринці з Чернігова, слідуйте по трасі М-01 до селища Кіптяви, далі продовжите рух по М-02. Проїхавши 12 км від селища Лихачів, зверніть на трасу Р-67 і прямуйте через Ічню і Тростянець.
громадським транспортом:
- дістатися до міста Ніжин. Від Ніжинської автостанції щодня курсує автобус Чернігів-Сокиринці, який прибуває до Ніжина о 18:20. Назад варто їхати автобусом Сокиринці-Чернігів, який курсує щодня о 5:00. До Ніжина він прибуває о 7:35. З Ніжина до Києва можна дістатися електричкою о 8:45.
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support