Дендрологічний парк «Софіївка» (Софіївський парк), Умань Дендрологічний парк «Софіївка» (Софіївський парк), Умань Дендрологічний парк «Софіївка» (Софіївський парк), Умань Дендрологічний парк «Софіївка» (Софіївський парк), Умань Дендрологічний парк «Софіївка» (Софіївський парк), Умань Дендрологічний парк «Софіївка» (Софіївський парк), Умань Дендрологічний парк «Софіївка» (Софіївський парк), Умань Дендрологічний парк «Софіївка» (Софіївський парк), Умань Дендрологічний парк «Софіївка» (Софіївський парк), Умань Дендрологічний парк «Софіївка» (Софіївський парк), Умань Дендрологічний парк «Софіївка» (Софіївський парк), Умань Дендрологічний парк «Софіївка» (Софіївський парк), Умань Дендрологічний парк «Софіївка» (Софіївський парк), Умань Дендрологічний парк «Софіївка» (Софіївський парк), Умань Дендрологічний парк «Софіївка» (Софіївський парк), Умань Дендрологічний парк «Софіївка» (Софіївський парк), Умань Дендрологічний парк «Софіївка» (Софіївський парк), Умань Дендрологічний парк «Софіївка» (Софіївський парк), Умань Дендрологічний парк «Софіївка» (Софіївський парк), Умань

Де б ще ви могли прогулятися Англійським парком у оточенні Купідона та Платона, перейти Кам’янку по Венеціанському містку, пройтися вздовж Єлисейських полів, зазирнути у «Дзеркало Діани», спуститися до Амстердамського шлюзу і потрапити на острів кохання? Такий собі центр античної культури та Європейська оаза у межах України, більш того – у межах одного парку в Умані.

Національний дендрологічний парк "Софіївка" є пам'яткою світового садово-паркового мистецтва кінця 18 століття та улюбленим місцем відпочинку для українців. Парк простягається вздовж річки Кам'янки. Засновником цього райського куточку був граф Станіслав Потоцький. Його дружина Софія була гречанкою, а парк, створений ним у 1796 році, став ніби засвідченням його кохання до своєї неперевершеної дружини. Тому в основу створення паркової архітектури лягли поеми Гомера "Іліада" та "Одіссея". Центральна частина парку відображає сюжети з міфології Стародавньої Греції та Риму. Паралельно зі зведенням садово-паркових будівель було виконано великий об'єм робіт з висадки дерев та кущів: екзотичні дерева замовляли з усіх куточків планети. На сьогоднішній день тут росте близько 2000 видів дерев та кущів.

З лівого боку можна побачити діброву Дубинка. От такий оксюморон – поруч з статуєю Орфея та Іонічним морем – діброва з такою по-українському прозаїчною назвою. Знаменита діброва своїм трьохсотлітнім дубом. Також тут побудована дерев'яна Китайська альтанка, розфарбована в різні кольори.

В парку "Софіївка" є чотири великі ставки: Нижній, Верхній, Красний та Війтівський та кілька дрібніших, завдяки їм вся територія парку постачається водою. Території ставів оздоблені малими архітектурними композиціями, найвідомішою з них є фонтан "Змія", який розташований в Нижньому ставі. Висота водяного стовпу в цьому фонтані сягає 16 метрів. На території парку можна побачити безліч скульптур грецьких богів, зокрема Гермеса, Венери, Аполлона, Орфея, тут була і статуя улюбленого героя всіх закоханих – Купідона, а також давньогрецького поета Еврипіда.

Грот "Дзеркало Діани" викладено з гранітних брил в 1800 році. Назва гроту пояснюється тим, що раніше в ньому стояла мармурова статуя Діани, а її відображення відбивалось в воді. Якщо піднятись на місток, розташований поруч, можна побачити головну окрасу парку "Софіївки" - великий п'ятнадцятиметровий водоспад.

Ділянки парку мають класичні назви, взяті з римської та грецької міфології: "Площа зборів", "Тераса Муз" та інші. Тут також є гроти "Горішок", "Локетек", назви яких уже мають дещо інше походження.

Далі дорога веде на Єлисейські поля. Це місце ще називають "земним раєм", оскільки воно сповнене гармонією, спокоєм та затишком. Біля входу на Єлисейські поля є своєрідна композиція, яка, як вважають дослідники, виникла випадково. Складається вона з гранітної брили природної форми та тесаної чотиригранної гранітної колони. Називається композиція "Природа та мистецтво".

В "Софіївці", яка і сама собою є пам'ятником вічного кохання, є й острів, який присвячений цьому найчарівнішому почуттю, яке може осягнути людина. Павільйон, розташований на острові кохання, побудований в стилі епохи Відродження. Відвідувачі парку мають можливість не лише насолодитись красою архітектури та побачити рідкісні породи дерев, у них також є можливість здійснити прогулянку на човні по річці Ахеронт. З цією метою потрібно спуститись до Амстердамського шлюзу. Довжина підземної річки загалом сягає більше 400 метрів, а ширина 3 метри.

До фонтану "Семиструмінь" можна дістатись серпантиновою доріжкою. Назва фонтану походить від семи струменів води, які пружно піднімаються вгору. Неподалік від фонтану знаходиться статуя, на якій зображено обличчя старшого чоловіка, яке виражає біль та страждання. Ця статуя має назву "Зима" і уособлює в собі не лише пору року але й кінець людського життя – старість. Цю скульптуру ще називають "Скульптурою старого".

В північній частині парку розташований так званий Англійський парк, площею 2 га., а поряд з ним знаходиться Партерний амфітеатр, верхня частина якого складається з правильної форми стрижених газонів та троянд. Середня частина амфітеатру своєю формою нагадує підкову та утворена гранітною стіною.

Парк "Софіївка" – садово-парковий та архітектурний шедевр, який був покликаний служити пам'ятником вічному коханню, продовжує чарувати та дивувати відвідувачів і сьогодні. Парк щорічно відвідують десятки і сотні тисяч туристів з усіх куточків України та з-за її меж. До послуг відвідувачів - екскурсії територією, література та сувеніри, а також всі зручності, типу готелю чи ресторану для вибагливих та для тих, хто просто не зможе покинути це райське місце.

 

Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support