Музей археології Середнього Подніпров'я, Чигирин

4829

Координати: 49.0755351, 32.6703358
Тип місця: Музеї
Вхід: Платний
Офіційний сайт: http://chigirinzapovidnyk.org.ua/
Телефон: (04730) 2-67-36
Музей археології Середнього Подніпров'я, Чигирин Музей археології Середнього Подніпров'я, Чигирин Музей археології Середнього Подніпров'я, Чигирин Музей археології Середнього Подніпров'я, Чигирин Музей археології Середнього Подніпров'я, Чигирин Музей археології Середнього Подніпров'я, Чигирин
Історія
Музей розташований в одному із найстаріших будинків міста, 19 - початку 20 століття У 1980 році у будівлі було спочатку відкрито Чигиринський краєзнавчий музей. Згодом, у 1989 році музей увійшов до складу Національного історико-культурного заповідника «Чигирин». В музеї експонується близько 500 експонатів, які зберігаються у фондах національного історико-культурного заповідника.

Експозиція музею

Експозиція представлена у 4-х залах від доби “Неоліту та енеоліту” до доби “Ранні слов’яни та початок Київської Русі”. У першому залі можна ознайомитися з поселенням “Молюхов бугур”, яке було досліджено на початку 20 століття, і зараз досліджується доктором історичних наук Т. Нераденко. В епосі Бронзи представлена Чорноліська культура. Суботівське Чорноліське городище почав досліджувати О. Тереношкін та більш детально дослідила українсько-німецька експедиція. Третій зал присвячений Скіфській добі - Митроницьке городище Скіфського періоду, 7-5 століття до н.є. Досліджується з початку 20 століття. Під час розкопок 2003 року був знайдений осілок із золотою ручкою. Четверта зала присвячена епосі ранніх слов’ян - Зарубинецька, Черняхівська та Лукай-Раковецька культури. Представлені глиняні вироби, залізні та кам’яні вироби, знаряддя праці, а також прикраси з бронзи та кісток. Останній стенд присвячений О. Тереношкіну, який зробив найбільший внесок у дослідження археологічних пам’яток Чигиринщини.

Як дістатися
Музей знаходиться за адресою: вулиця Михайла Сікорського, 30. Замовлення та розрахунок за екскурсійне обслуговування в відділах НІКЗ "Чигирин" проводиться за місцем їх розташування, музей археології в Чигирині.

На авто:
- з міста Київ – через мм.Бориспіль, Переяслав-Хмельницький, Черкаси;
- з міста Дніпропетровська / Полтави / Харкова / Сум – через мм.Кременчук, Світловодськ, с.Галаганівка;
- з міста Кіровограда / Кривого Рогу – через смт.Олександрівка.
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support