Пам’ятник «Вітчизна Матір», пагорб Слави, Черкаси

12400

Координати: 49.4494764, 32.062692
Тип місця: Пам'ятники\Пам'ятки, Панорами\Краєвиди
Вхід: Безкоштовний
Парковка: Облаштована
Доступність для людей з вадами руху: Не облаштовано
Пам’ятник «Вітчизна Матір», пагорб Слави, Черкаси Пам’ятник «Вітчизна Матір», пагорб Слави, Черкаси Пам’ятник «Вітчизна Матір», пагорб Слави, Черкаси Пам’ятник «Вітчизна Матір», пагорб Слави, Черкаси Пам’ятник «Вітчизна Матір», пагорб Слави, Черкаси Пам’ятник «Вітчизна Матір», пагорб Слави, Черкаси Пам’ятник «Вітчизна Матір», пагорб Слави, Черкаси Пам’ятник «Вітчизна Матір», пагорб Слави, Черкаси Пам’ятник «Вітчизна Матір», пагорб Слави, Черкаси Пам’ятник «Вітчизна Матір», пагорб Слави, Черкаси Пам’ятник «Вітчизна Матір», пагорб Слави, Черкаси
Комплекс “Пагорб слави”
Черкаський краєзнавчий музей - це невід’ємна частина архітектурного комплексу, в який входить площа Слави і пагорб Слави. Музей був збудований за спеціальним проєктом та у його будівництві були використані різноманітні елементи давньоруської архітектури: пілястри, закомари, аркатурний пояс і т.д. За будівництво та оформлення музею колектив отримав Державну Шевченківську премію, про це є меморіальна дошка на фасаді споруди. Він є одним з найстаріших музеїв України та заснований в 1918 році. Меморіальний комплекс же Пагорб Слави був збудований у 1977 році. Сюди були перепоховані 3619 радянських воїнів з різних братських могил.

Батьківщина-Мати

Скульптором монументу “Батьківщини-матері” є Галина Кальченко, яка була ученицею видатного скульптора Є. Вучетича, який створив “Батьківщину-Мати” в Волгограді, Росія та “Батьківщину-Мати” у Києві. Але черкащани вважають, що вона перевершила свого вчителя, її Батьківщина-Мати більш жива та неймовірно емоційна.

Первісно цей монумент планували зробити вищим - до 22 м, але коли київським цензорам представили проєкт, то вони захотіли зробити цей проєкт в столиці, а саму Г. Кальченко змусили зменшити цей проєкт. Пагорб на якому був зроблений монумент був штучно насипаний, а землю брали з центральної частини міста.

Позаду монументу відкривається прекрасний краєвид на Долину троянд.

Як дістатися?
Дістатися Пагорба Слави можна за 10-15 хв. пішки від Соборної площі. Вулицею Байди Вишневецького прогуляйтеся до Хрещатика, а потім поверніть на вулицю Слави, за 5 хв. ви будете на місці.
Залишити відгук
Ім`я
E-mail
Текст коментаря
Оцінка для продукту
CAPTCHA *
Цікаві місця цього регіону (0)
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support